Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Nasze plebiscyty >> "Rolnik roku 2012" i "Nasz sołtys" - można głosować

Barbara Kociakowska [email protected]
Rywalizacja trwa. Oto nasi liderzy! Głosowanie na najlepszych rolników i sołtysów nabiera tempa. Wyłoniła się już ścisła czołówka, która pozostawiła za sobą resztę kandydatów. Przypomnijmy, że głosować możemy na dwa sposoby - wysyłając sms-y (szczegóły na dole kolumny) oraz drukowane codziennie w "Gazecie Współczesnej" kupony. O ile sms-ów dostajemy dużo, to na razie nie dotarł do nas żaden kupon. Przypominamy, że nie można ich długo przetrzymywać. Zgodnie z regulaminem konkursowym, kupony przetrzymywane dłużej niż tydzień nie będą brane pod uwagę.

Rywalizację można śledzić w internecie

Listę kandydatów i ich prezentacje można znaleźć na stronie internetowej "Gazety Współczesnej" (www.wspolczesna.pl) w rubryce Serwisy specjalne. Mamy tam zakładkę Rolnik roku i Nasz sołtys poświęconą plebiscytom. Tam też można śledzić na bieżąco przebieg głosowania, sprawdzić, na której pozycji plasuje się dany kandydat.

To prawdziwa ekstraklasa

Warto oddawać głosy na swoich faworytów, bo konkurencja jest naprawdę ogromna. Sami gospodarze uczestniczący w plebiscycie przyznają, że nie ma słabych gospodarstw. Wszyscy startujący mogą pochwalić się nie tylko tym, że mają dużo ziemi, ale i znakomitymi wynikami - wcale nierzadko się zdarza, że średnia roczna wydajność od statystycznej krowy wynosi około 9 tys. litrów.

Rywalizacja pomaga

- Każda rywalizacja jest dobra - mówi Grzegorz Leszczyński, prezes Podlaskiej Izby Rolniczej. - Mobilizuje rolników do dalszej pracy, do rozwijania gospodarstw.
Jak dodaje również konkurs na najlepszego sołtysa powinien dawać sołtysom motywację, mobilizację do dalszej działalności. Poza tym dodaje prestiżu funkcji sołtysa.
- Sołtys zawsze na wsi dużo znaczył - mówi prezes Podlaskiej Izby Rolniczej. - A teraz w gminach, które wyodrębniły fundusze sołeckie widać, że ludzie zaczynają się znowu gromadzić wokół sołtysów. Można powiedzieć, że sołtys to taka pierwsza władza, zawsze wie, co się wokół dzieje.
Stanisław Małachwiej, prezes Stowarzyszenia Sołtysów Województwa Podlaskiego uważa, że rywalizacja - szczególnie w plebiscycie "Nasz sołtys" (zgłosiło się do niego 60 osób) jest bardzo duża. Jak zauważa, widać, że taki plebiscyt to trafiony pomysł, że był potrzebny. A mieszkańcy głosując na swoich sołtysów potwierdzą, że odgrywają oni we wsi ważną rolę. Pokażą, że doceniają ich pracę.

Będą nagrody

Głosować można do 14 czerwca. Osoby, które wyślą najwięcej SMS-ów, mogą liczyć na wartościowe nagrody rzeczowe. Są to: sprzęt firmy Makita o wartości 1400 zł, sprzęt firmy Makita o wartości 860 zł, smartphone Samsung S5660 Galaxy Gio o wartości 550 zł.
Także i dla zwycięzców przewidziane zostały nagrody. Najlepsi rolnicy otrzymają:
1. miejsce - puchar, grawerton, sprzęt Makita o wartości 1600 zł ;
2. miejsce - puchar, grawerton, sprzęt Makita o wartości 1230 zł ;
3. miejsce - puchar, grawerton, sprzęt Makita o wartości 860 zł ;
4. miejsce - puchar, grawerton;
5. miejsce - puchar, grawerton.

Laureaci plebiscytu "Nasz sołtys" otrzymają następujące nagrody:
1. miejsce - puchar, grawerton, sprzęt Makita o wartości 1600 zł;
2. miejsce - puchar, grawerton, sprzęt Makita o wartości 1230 zł;
3. miejsce - puchar, grawerton, sprzęt Makita o wartości 860 zł;
4. miejsce - puchar, grawerton;
5. miejsce - puchar, grawerton.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na wspolczesna.pl Gazeta Współczesna