Natalia Kaczmarek srebrna medalistką mistrzostw świata w Budapeszcie

Natalia Kaczmarek z Podlasie Białystok zajęła drugie miejsce w finale biegu na 400 metrów mistrzostw świata w Budapeszcie. Jaka jest prywatnie jedna z najlepszych specjalistek od biegu na dystansie jednego okrążenia?

25-letnia Natalia Kaczmarek od początku sezonu jest w bardzo dobrej formie. Potwierdziła to już także na mistrzostwach w Budapeszcie. W półfinałach w poniedziałek uzyskała najlepszy czas ze wszystkich zawodniczek - 49,50 s.

Natalia Kaczmarek srebrną medalistką mistrzostw świata w Budapeszcie

W finale Polka nie zawiodła. Po bardzo dobrym biegu zajęła drugie miejsce potwierdzając, że jest w ścisłej czołówce światowej.
Czas Polki w finale to 49,57 s. Wygrała Marileidy Paulino - 48,76 s.

To dla polski drugi medal mistrzostw świata w Budapeszcie. Wcześniej drugie miejsce w rzucie młotem zajął inny zawodnik Podlasia Wojciech Nowicki.

Natalia Kaczmarek zawodniczką Podlasia została w tym roku, wcześniej reprezentowała AZS Wrocław.

Można o niej śmiało powiedzieć, że sport ma we krwi. Jej tata grał w siatkówkę, mama skakała wzwyż. Brat i starsza siostra także uprawiali lekkoatletykę, a młodsza z sióstr wciąż biega.

Natalia Kaczmarek prywatnie. Kim jest najlepsza polska biegaczka?

Nasza biegaczka jest partnerką czołowego polskiego kulomiota Konrada Bukowieckiego.

Zawodniczka jest aktywna w mediach społecznościowych. Na swoim Instagramie często zamieszcza zdjęcia z imprez sportowych, a także z innych wydarzeń.