Natalia Maliszewska z Juvenii Białystok. Historyczny wynik białostockiej zawodniczki

Natalia Maliszewska
Natalia Maliszewska Wojciech Wojtkielewicz
Natalia Maliszewska z Juvenii Białystok wywalczyła pierwszy w historii polskiego short tracku złoty medal Pucharu Świata. Polka wygrała na dystansie 500 metrów w Calgary.

23 - letnia Maliszewska bardzo dobrze prezentowała się od początku rywalizacji w Kanadzie. Wicemistrzyni świata z tego roku bez problemu przebrnęła biegi kwalifikacyjne.

Z kolei bieg półfinałowy był popisem Maliszewskiej. Poprawiła swój rekord Polski - 42,587 s.

W finale od razu objęła prowadzenie i na kolejnych okrążeniach nawet nie pozwoliła rywalkom się do siebie zbliżyć. Wygrała z dużą przewagą i została pierwszą w historii polskiego short tracku zawodniczką, która wywalczyła złoty medal na wielkiej imprezie.

Maliszewska już od kilku sezonów utrzymuje się w czołówce światowej short tracku. W 2015 została pierwszą polską zawodniczką, która zajęła miejsce na podium podczas zawodów Pucharu Świata (drugie miejsce na 500 m w Montrealu). Na mistrzostwach świata w 2018, również w Montrealu, jako pierwsza Polka zdobyła medal imprezy tej rangi (srebro na 500 m).Ponadto zajęła 11. miejsce na Igrzyskach Olimpijskich w Pjongczangu.

W Calgary dwie inne zawodniczki Juvenii Nikola Mazur i Patrycja Maliszewska zakończyły rywalizację na 500 metrów na ćwierćfinale. Ta pierwsza została sklasyfikowana na 16. pozycji, a druga na 18.