Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Nie dostałeś się na wymarzony kierunek? Jeszcze nic straconego. Uczelnie jeszcze rekrutują!

ewil
archiwum
Choć chętnych było dużo, białostockie uczelnie ogłosiły dodatkową rekrutację dla tych, którym szczęścia zabrakło. Sprawdź, na jakim kierunku możesz się jeszcze zarejestrować.

Aby znaleźć się na liście studentów Uniwersytetu w Białymstoku, należy zdecydować się na kierunek i zarejestrować w internecie. Warunkiem jest także wniesienie opłaty rekrutacyjnej, która na wszystkich kierunkach wynosi 80 zł.

Kandydaci na studia stacjonarne pierwszego stopnia powinni zapamiętać dwa terminy - 15 i 18 września. Pierwsza data to ostatni dzień, w którym można składać papiery na następujące kierunki: fizyka, fizyka medyczna, techniki komputerowe, biologia, chemia i ochrona środowiska.

Do 18 września mają z kolei czas ci, którzy zdecydują się na informację naukową i bibliotekoznawstwo, matematykę, informatykę, informatykę i ekonometrię, zarządzanie organizacjami publicznymi, zarządzanie przedsiębiorstwem i filologie - białoruską, białoruską (z nauką języka od podstaw), białoruską z językiem angielskim, białoruską z językiem angielskim (nauka języka białoruskiego od podstaw), rosyjską (nauka języka od podstaw), rosyjską z językiem angielskim oraz francuską.

Wolne miejsca na studia stacjonarne drugiego stopnia są jeszcze na wydziale ekonomii i zarządzania. Do 20 września można się tam rejestrować na kierunkach: ekonomia, przedsiębiorstwo na rynku, zarządzanie organizacjami publicznymi oraz zarządzanie przedsiębiorstwem.

Politechnika Białostocka ogłasza dodatkową rekrutację na studia stacjonarne I stopnia na kierunkach: grafika - 5 miejsc, architektura krajobrazu - 15 miejsc, ochrona środowiska - 15 miejsc, elektronika i telekomunikacja oraz elektrotechnika - 120 miejsc, matematyka - 45 miejsc, edukacja techniczno-informatyczna - 45 miejsc, mechanika i budowa maszyn - 80 miejsc, technika rolnicza i leśna - 30 miejsc oraz leśnictwo.

Rejestracja na wyżej wymienione kierunki trwa do 7 września.

Mimo dużej ilości kandydatów, jaka co roku zgłasza chęć studiowania na Uniwersytecie Medycznym, wolne miejsca zostały tam na pielęgniarstwie i ratownictwie medycznym. Studia niestacjonarne oferują logopedia z fonoaudiologią, elektroradiologia i ratownictwo medyczne. Kandydaci na studia niestacjonarne drugiego stopnia mogą rejestrować się jeszcze na dietetykę.

Wstępne ogłoszenie wyników na tej uczelni spodziewane jest 11 września. Komplet potrzebnych dokumentów należy złożyć tydzień później.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na wspolczesna.pl Gazeta Współczesna