Nie likwidujcie nam szkół!

(jsz)
sxc.hu
Udostępnij:
Jesteśmy przeciwni likwidacji szkół i nie poprzemy tych projektów na sesji - zapowiedzieli na czwartkowej konferencji radni miejscy z klubu PiS.

Chodzi o miejski plan optymalizacji sieci szkolnictwa ponadgimnazjalnego. W praktyce oznacza on likwidację kilku placówek. Są to m.in. XIII LO przy ul. Konopnickiej, Zespół Szkół Ogólnokształcących i Technicznych przy ul. Antoniuk Fabryczny, Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 przy ul. Letniej oraz Zespoły Szkół Zawodowych nr 4 i 6 przy ul. Pogodnej i Transportowej.

- Słyszymy argument o niżu demograficznym i wysokich kosztach utrzymania szkół, ale z danych GUS wynika, że już w latach 2017-2018 liczba uczniów znowu wzrośnie - powiedział radny Rafał Rudnicki. - Oby efekt nie był taki, jak w przypadku przedszkoli. Najpierw je pozamykano, a teraz brakuje miejsc. Zmiany w szkołach są potrzebne, ale nie takie.

Zdaniem radnych PiS, plany magistratu są chaotyczne.

- Z jednej strony mówi się o tym, że zbyt wielu uczniów wybiera kształcenie ogólne, a z drugiej - likwiduje się szkoły zawodowe - mówił radny Tomasz Madras. - A jak już się chce zamknąć liceum, to XIII, które jest chlubą miasta i kształci świetnych sportowców.

W ocenie radnych zmiany w sieci szkół należało wprowadzać stopniowo, na przestrzeni kilku lat. Opozycja zarzuca też władzom Białegostoku, że nie czyniły starań, by wywalczyć wyższą subwencję oświatową. W tej chwili wystarcza ona na 70 proc. wydatków.

- Zamiast likwidować szkoły, proponujemy zmniejszyć liczbę uczniów w oddziałach i wyeliminować zmianowość - stwierdził radny Kazimierz Dudziński.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na Twitterze!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na Twiterze!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Wideo

Komentarze 5

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

G
Gość
chyba nie wiesz, że jest to Szkoła Mistrzostwa Sportowego i klasy short trackowe są utrzymaywane przez Ministerstwo Sportu a nie miasto.A Bielawski już tam niewiele ma do powiedzenia.Są ważniejsi i lepsi

Nie truj, chyba nie wiesz co to znaczy szkoła mistrzostwa sportowego! Przecież oni nie maja nawet profesjonalnego boiska. A jazda na łyżwach , czyli ambicje starszego pana B. dorabiającego do emerytury to nie jest priuorytet w edukacji tego miasta- są ważniejsze cele.. Nie bądź śmieszny . Do lamusa z placówkami specjalistycznymi tylko z nazwy . To samo dotyczy wszelkich podrzędnych liceów.
n
nova
.... od kształcenia ( trenowania) świetnych sportowców to są kluby sportowe a nie liceum ogólnokształcące A Bielawski niech się realizuje w Juwenii.

chyba nie wiesz, że jest to Szkoła Mistrzostwa Sportowego i klasy short trackowe są utrzymaywane przez Ministerstwo Sportu a nie miasto.A Bielawski już tam niewiele ma do powiedzenia.Są ważniejsi i lepsi
j
jakastam
Akurat dość dobrze znam sposób nauki w XIII Lo w klasie sportowej i wiem, ze w innej szkole byłby albo sport albo nauka. Tutaj wszyscy zdają maturę mając czas na treningi, obozy i zawody.
Mnie na przykład nie było w szkole w III klasie ponad 100 dni na lekcjach a zdałam bez problemu. Dobrze, ze na zgrupowania jadą nauczyciele różnych przedmiotów, to nie traci się lekcji. Ja juz skończyłam tą szkołe i wiem, że short track się skończy razem z koncem tej szkoły.
j
ja
w Biłymstoku są przedszkola w których są wolne miejsca nawet teraz
n
nikoś
.... od kształcenia ( trenowania) świetnych sportowców to są kluby sportowe a nie liceum ogólnokształcące A Bielawski niech się realizuje w Juwenii.
Przejdź na stronę główną Gazeta Współczesna
Dodaj ogłoszenie