Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Nie radzisz sobie? Skorzystaj z porady

jul
Tadeusz Mikołajczuk z MOPR
Tadeusz Mikołajczuk z MOPR Archiwum
Gdzie szukać pomocy podpowiada Tadeusz Mikołajczuk z działu specjalistycznego poradnictwa socjalnego w Miejskim Ośrodku Pomocy Rodzinie w Białymstoku.

Gdzie w Białymstoku może zgłosić się osoba mająca trudności życiowe lub potrzebuje wsparcia w rozwiązywaniu swoich problemów życiowych?

- Takie specjalistyczne porady są udzielane w Miejskim Ośrodku Pomocy Rodzinie w Białymstoku. Można tu otrzymać pomoc prawną, psychologiczną oraz rodzinną. Z fachowych porad powinny skorzystać osoby bądź rodziny, które mają trudności lub wykazują potrzebę wsparcia w rozwiązywaniu swoich problemów życiowych, I nie ma tu znaczenia dochód. Poniżej podaję adresy placówek:

1. Ośrodek Interwencji Kryzysowej - porady prawne, pedagogiczne, psychologiczne i rodzinne (czynny całodobowo), tel. 85 744 50 28; 85 744 50 27.

- Dział Specjalistycznego Poradnictwa Socjalnego - porady w zakresie pomocy społecznej (udzielane są w poniedziałki w godz. 8-17, od wtorku do piątku, od godz. 7.30 do 15.30).

Porady prawne są udzielane w poniedziałki, środy, czwartki w godz. 10-12, tel. 85 678 3119; 85 678 3116.

Kryzys może dotknąć każdego niezależnie od wieku, zawodu, wykształcenia czy sytuacji materialnej. Zdarzają się sytuacje, z którymi nie jesteśmy w stanie sobie sami poradzić. Wtedy najlepiej zwrócić się o pomoc do specjalisty. Takich porad udzielają głównie pracownicy Ośrodka Interwencji Kryzysowej przy ul. Włókienniczej 7 w Białymstoku.

- Poradnictwo psychologiczne dotyczy przemocy w rodzinie (pomoc osobom doświadczającym przemocy, jak i stosującym ją w rodzinie), wydarzeniami traumatycznymi, czyli wypadkami komunikacyjnymi, pożarem, utratą pracy, bliskiej osoby, przeżywaniem żałoby, myśli i tendencji samobójczych, zaburzeń emocjonalnych.

- Poradnictwo pedagogiczne - dotyczy trudności wychowawczych, problemów dorastania i sprawowania opieki nad dziećmi i młodzieżą.

- Poradnictwo rodzinne - dotyczy konfliktów małżeńskich, w konkubinacie lub w rodzinie, konfliktów z związanymi z dorosłymi dziećmi, przemocą ze strony bliskich, sprawami dotyczącymi rozwodów, separacji oraz samotności.

- Poradnictwo mieszkaniowe i socjalne - dotyczy wynajmu mieszkań z zasobów miasta, bezdomności, bezrobocia, ubóstwa, złych warunków mieszkaniowych, eksmisji, problemów ludzi starszych, wsparcia kobiet w ciąży.

- Poradnictwo prawne - dotyczy prawa rodzinnego i opiekuńczego, zabezpieczenia społecznego, ochrony praw lokatorów oraz prawa karnego z zakresu przemocy w rodzinie.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na wspolczesna.pl Gazeta Współczesna