Niemcy - Hiszpania. Gol Puyola na wagę awansu Hiszpanii do finału mundialu. Niemcy w rozpaczy

(mark)
Hiszpania - Holandia - taki jest finał mistrzostw świata w piłce nożnej w RPA. W drugim półfinale Hiszpanie pokonali Niemców 1:0 po golu Puyola w 73 minucie.

To był mecz dwóch wielkich drużyn, które fantastycznie przygotowały się do niego taktycznie. Obie jedenastki bardzo uważnie grały, przede wszystkim koncentrując się by nie popełnić żadnego błędu. Rozstrzygnięcie padło w drugiej połowie, w której lepszymi byli mistrzowie Europy Hiszpanie. W 58 minucie zakotłowało się w polu karnym Niemiec. Iniesta w dobrej sytuacji zagrywał do Villi, ale ten nie zdążył do piłki. W odpowiedzi w 69 minucie, w jedynej po przerwie groźnej akcji Niemców, Podolski dośrodkował do Kroosa, ale jego strzał wybronił Casillas.
Aż wreszcie przyszła 73 minuta i rzut rożnych dla Hiszpanii. Do dośrodkowania fantastycznie wyskoczył Puyol i strzałem głową nie dał szans bramkarzowi Niemiec. 1:0 dla Hiszpanii. Niemcy walczyli do końca, ale nie odwrócili juz losów meczu.
Hiszpanie po raz pierwszy w historii awansowali do finału mistrzostw świata. Zagrają w nim z Holendrami, którzy po raz trzeci staną przed szansą wywalczenia Pucharu Świata.
Jedno jest pewne. Ktoś z tej dwójki stanie się ósmą drużyną, która sięgnie po mistrzostwo globu po Urugwaju, Brazylii, Argentynie, Niemcach, Anglii, Włochach i Francji.