Nieudany start kajakarza Dojlid Białystok

Rafał Rosolski z Dojlid Białystok nie wywalczył kwalifikacji na Igrzyska Olimpijskie w Rio de Janeiro.

Kajakarz białostockiego klubu startował na regatach w Duisburgu, które były ostatnią szansą wywalczenia przepustki na brazylijskie igrzyska. Zawody dla naszego kajakarza zaczęły się dobrze. W jednym z trzech wyścigów kwalifikacyjnych w jedynce na 1000 metrów Rosolski zajął pierwsze miejsce i bezpośrednio awansował do wczorajszego finału. Niestety w decydującym biegu już tak dobrze nie było. Po 250 metrach zawodnik Dojlid był już na siódmej pozycji. Później zaczął nieznacznie odrabiać dystans i ostatecznie uplasował się na piątym miejscu. Awans na igrzyska dawały dwie pierwsze lokaty. Rosolski do pierwszej dwójki stracił ponad trzy sekundy. Pierwszy był Węgier Bence Dombvari, a drugi Rosjanin Roman Anoshkin.Po regatach kwalifikacyjnych w Duisburgu od piątku rozpoczną się pierwsze w tym roku zawody Pucharu Świata.

Współczesna Sport

Bardzo dużą szansę rywalizować w Rio de Janeiro ma przedstawicielka Sparty Augustów Edyta Dzieniszewska-Kierkla. Ona walczy o miejsce w osadzie K-4 na 500 metrów, która kwalifikację na igrzyska zdobyła na ubiegłorocznych mistrzostwach świata w Mediolanie. Dzieniszewska to olimpijka z 2008 roku z Pekinu gdzie osada K-4 500 metrów zajęła czwarte miejsce. Augustowianka od początku przygotowań do sezonu olimpijskiego trenuje z kadrą i byłoby sporą niespodzianką gdyby zabrakło jej w kadrze na Rio de Janeiro.