Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Nowa ścieżka rowerowa przez Białostoczek

(DKR)
W Białymstoku rowerzyści mogą korzystać obecnie z około 110 km ścieżek. W planach jest powstanie kolejnych.
W Białymstoku rowerzyści mogą korzystać obecnie z około 110 km ścieżek. W planach jest powstanie kolejnych. Marcin Jakowiak/UM Białystok
Wzdłuż ulicy Radzymińskiej powstanie nowa droga dla jednośladów. Najpierw jednak poszukiwany jest przedsiębiorca, który podejmie się realizacji tego przedsięwzięcia. Zgłaszać się można do 26 kwietnia.

- Dzięki tej inwestycji rowerowa mapa Białegostoku powiększy się, a rowerzyści zyskają kolejną wygodną drogę do swoich przejażdżek - mówi zastępca prezydenta Adam Poliński.

Ponad 840 metrów nowej ścieżki rowerowej powstanie na odcinku od skrzyżowania z ul. Sitarską do skrzyżowania z ul. 1000-lecia Państwa Polskiego.

Zainteresowani zrealizowaniem tej inwestycji mogą przedstawiać swoje oferty do 26 kwietnia. Wykonawca zajmie się pracami rozbiórkowymi i budowlanymi, a także związanymi z położeniem nowej nawierzchni. W planach jest także przebudowa istniejącej sygnalizacji świetlnej oraz powstanie nowych zieleńców.

Nowa droga dla jednośladów ma zostać wykonana do pięciu miesięcy od dnia przekazania placu budowy.

W Białymstoku rowerzyści mogą korzystać obecnie z około 110 km ścieżek. W planach jest powstanie kolejnych.

W marcu miasto ogłosiło przetarg m.in. na około 370-metrową ścieżkę wzdłuż ulicy J. K. Branickiego - na odcinku od ul. E. Orzeszkowej do ul. Piastowskiej, czy też na około 500-metrową ścieżkę wzdłuż ul. gen. N. Sulika.

Gdy od roweru odpadnie pedał, trudno o szybkie rozwiązanie. Najszybciej jest odstawić rower do najbliższej stacji i wybrać następny. A co zrobić, gdy śpieszymy się, a najbliższa stacja jest daleko? Tego rodzaju problemy są chyba największą bolączką systemu.Warto też pamiętać o regulaminie korzystania z rowerów miejskich. Każdą awarię należy zgłosić: "Klient zobowiązany jest do niezwłocznego zgłoszenia problemu do BOK BiKeR i odstawienia roweru do najbliższej Stacji BiKeR". Innymi słowy, za każdy razem, gdy coś się zepsuje, powinniśmy to zgłosić telefonicznie do centrali BiKeR. Nikt nie powie, że jest to wygodne rozwiązanie.

BIKER: Co najczęściej psuje się w rowerach miejskich? (zdjęcia)

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na wspolczesna.pl Gazeta Współczesna