Nasza Loteria - pasek na kartach artykułów

Nowe ścieżki rowerowe przy drogach krajowych w województwie podlaskim

OPRAC.: wal
Ścieżka rowerowa przy dk 19
Ścieżka rowerowa przy dk 19 GDDKIA
Osiem kilometrów ścieżek rowerowych i chodników może zostać wybudowanych w tym roku przy drogach krajowych w województwie podlaskim. W ubiegłym roku przybyło 3,6 km ciągów rowerowo-pieszych.

W styczniu 2022 roku drogowcy z białostockiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad uzyskali pozwolenie na użytkowanie kładki w ciągu pieszo-rowerowym od miejscowości Czartajew do Siemiatycz (wzdłuż ul. Białostockiej i Ciechanowieckiej). Tym samym dobiegła końca inwestycja, w ramach której przybyło 2,89 km ścieżki o szerokości trzech metrów, na przeważającej długości o nawierzchni bitumicznej (2,28 km) oraz z kostki betonowej (0,61 km).

Inwestycja była realizowana w systemie Projektuj i buduj od 15 lipca 2020 roku (podpisanie umowy z wykonawcą - PDM MAKSBUD z Bielska Podlaskiego). Wartość całego zadania to ponad 7,6 mln zł.

Z kolei tuż przed Świętami Bożego Narodzenia w 2021 roku drogowcy z białostockiego oddziału GDDKiA oddali w Grajewie do użytku ciąg pieszo-rowerowy o długości 0,69 km: po stronie prawej DK61 (kierunek - Augustów) oraz chodnik po stronie lewej o długości 0,65 km (kierunek - Łomża). Zadanie warte 3,39 mln zł wykonało w 2021 roku Przedsiębiorstwo Drogowo Mostowe UNIDROG z Grajewa.

Obie inwestycje zostały zrealizowane w ramach realizowanego przez GDDKiA rządowego Programu Bezpiecznej Infrastruktury Drogowej.

Jeśli chodzi o podobne inwestycje w województwie podlaskim w 2022 roku, to białostocki oddział GDDKIA planuje budowę przeszło 8 km ciągów pieszo-rowerowych i chodników. Powstaną one m.in. w rejonie Zambrowa wzdłuż DK63 (Długobórz - Czartosy), wzdłuż DK65 w miejscowości Koszarówka koło Grajewa oraz pomiędzy Augustowem a Białobrzegami wzdłuż DK8.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Węgry w końcu na TAK, Szwecja wstąpi do NATO

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na wspolczesna.pl Gazeta Współczesna