Nowe twarze, nowe nadzieje

Mariusz Klimaszewski [email protected]
Mladen Kascelan z Czarnogóry w pierwszej połowie meczu z Ruchem rządził w środku pola W. Oksztol
Jagiellonia Białystok pokonała wczoraj w Dobrzyniewie Ruch Wysokie Mazowieckie 2:1.

Białostoccy kibice wczoraj po raz pierwszy mogli zobaczyć w akcji najnowsze nabytki Jagiellonii. Zagrali Tadas Kijanskas, Tomasz Kupisz, Maciej Makuszewski, Bartłomiej Pawłowski. Wystąpili także Piotr Józefiak (ostatnio Ruch Radzionków, przymierzany do zespołu Młodej Jagiellonii) i Krzysztof Hus. Na obronie zagrał także gościnnie w naszym zespole Łukasz Tupalski (były piłkarz Jagiellonii, ostatnio Cracovia).

W meczu nie brakowało podbramkowych sytuacji, ale jak to bywa przy pierwszych sparingach w grze obu drużyn było wiele niedokładności i jak stwierdził Sławomir Kopczewski, debiutujący w roli trenera zespołu Ruchu Wysokie Mazowieckie (drużyna powróciła do swojej dawnej nazwy), nonszalancji.
Wygrała w pełni zasłużenie Jagiellonia po golach Rafała Grzyba i Łukasza Tupalskiego. Honorowe trafienie dla Ruchu zaliczył Paweł Łukasik. Ten sam zawodnik mógł doprowadzić do wyrównania, ale w 86 minucie w idealnej sytuacji przestrzelił. W końcówce też sytuacji sam na sam nie wykorzystał Tomasz Frankowski.

Jagiellonia już w poniedziałek udaje się na zgrupowanie do Słowenii. Wiemy już z kim rozegra mecze towarzyskie, a będą to rywale niezwykle wymagający.

Podopieczni trenera Michała Probierza zmierzą się z jedenastym klubem chorwackiej ekstraklasy - NK Istra 1961 (7 lipca). Następnie 10 lipca spotka się z wicemistrzem Węgier Videotonem SC (10 lipca). Później naszych piłkarzy czeka najbardziej interesujący pojedynek z mistrzem Turcji Bursasporem (14 lipca), a na koniec czeka na nich ósmy zespół ligi bułgarskiej Minior Pernik (17 lipca).

Z kolei drugoligowy Ruch wyjedzie na obóz do Mielnika, a najbliższymi ich sparingpartnerami będą Motor Lublin (6 lipca), Legia Warszawa (9 lipca) oraz Dynamo Brześć.

Jagiellonia Bialystok - Ruch Wysokie Mazowieckie 2:1 (1:0).
Bramki: 1:0 - Grzyb 42, 1:1 - Łukasik 50, 2:1 - Tupalski 56.
Jagiellonia: I połowa - Sandomierski - Norambuena, Kijanskas, Cionek, Klepczarek - Makuszewski, Grzyb, Kascelan, Lato - Grosicki, Pawłowski.
II połowa - Gikiewicz - Lewczuk, Tupalski, Józefiak, Hus - Kupisz, Hermes, Burkhardt, Bruno - Frankowski, Maycon.
Ruch: Rakowiecki - Bartkiewicz, Urban, Kołłątaj, Drągowski, Trzaskalski - Strózik, Ambrożewicz, Kołodziejczyk - Laskowski, Bzdęga
Ponadto grali: Galiński, Czarniecki, Faszczewski, Żaglewski, Filipek, Jegliński, Oświęcimka, Łukasik.