Nowi funkcjonariusze w szeregach Warmińsko-Mazurskiego Oddziału SG (zdjęcia)

dd
Warmińsko-mazurski Oddział Straży Granicznej
Udostępnij:
W piątek sześcioro funkcjonariuszy przyrzekało: „….stać nieugięcie na straży niepodległości i suwerenności oraz strzec nienaruszalności granicy państwowej Rzeczypospolitej Polskiej, nawet z narażeniem życia…..”. Ślubowanie w asyście pocztu sztandarowego przyjął Komendant Warmińsko-Mazurskiego Oddziału Straży Granicznej płk SG Robert Inglot.

Komendant, pogratulował ślubującym wstąpienia w szeregi Straży Granicznej, podkreślił, że ślubowanie to przede wszystkim wydarzenie będące wyrazem patriotyzmu oraz zobowiązania wobec Ojczyzny. Zaznaczył, że zakładając mundur funkcjonariusza Straży Granicznej należy pamiętać, by nosić go z dumą i szacunkiem, mając na względzie dobro obywatela i państwa polskiego.

Kierując słowa do ślubujących, Komendant życzył im, by słowa etyki funkcjonariusza zapadły głęboko w ich serca, bo to one pozwolą realizować zasady i normy zapisane na sztandarach Straży Granicznej „Bóg-Honor-Ojczyzna”.

Już za kilka dni funkcjonariusze, którzy dzisiaj ślubowali, rozpoczną kilkumiesięczne szkolenie, po którym zostaną skierowani do ochrony zewnętrznej granicy UE.

W tym roku Warmińsko-Mazurski Oddział Straży Granicznej czeka na 65 kandydatów, którzy wypowiedzą słowa ślubowania i zasilą nasze szeregi.

W którym mieście procentowo ubyło najwięcej mieszkańców? Sprawdź klikając w strzałkę z prawej strony zdjęcia.Porównujemy liczbę mieszkańców danego miasta w 2002 i 2020 roku. Ranking za kryterium porównawcze bierze względną (procentową) zmianę populacji, gdyż jest to wskaźnik niezależny od wielkości miasta. Dane użyte w tym zestawieniu pochodzą z Głównego Urzędu Statystycznego i przedstawiają stan na dzień 31 grudnia 2020 roku.

Najszybciej wyludniające się miasta w woj. podlaskim. Z tych...

Wspominamy podlaskie zimy sprzed lat. Dziś wystarczy intensywny opad śniegu i już jesteśmy o krok od ogłoszenia klęski żywiołowej. Kiedyś było jednak znacznie gorzej i ludzie z regionu spokojnie sobie radzili.

Piękne i mroźne. Podlaskie zimy sprzed lat (zdjęcia)

Najsłynniejsze firmy województwa podlaskiego sprzed lat. Tu ...

Powiat Ełcki. Betoniarka wywróciła się do rowu. Kierowca uwi...

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na Twitterze!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na Twiterze!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Rosja niszczy ukraiński przemysł

Wideo

Komentarze 1

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

C
Chłop

Tylko 2 funkcjonariuszy....reszta baby

Przejdź na stronę główną Gazeta Współczesna
Dodaj ogłoszenie