Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Nowi policjanci w garnizonie warmińsko-mazurskim [ZDJĘCIA]

td
Policja Warmińsko-Mazurska
W 100. rocznicę powstania Policji Państwowej nowi funkcjonariusze z naszego regionu wstąpili w szeregi tej formacji.

W uroczystości wzięli udział Sławomir Sadowski, wicewojewoda warmińsko-mazurski, Andrzej Pęziński kierownik Biura ds. Obronnych i Bezpieczeństwa Publicznego Urzędu Marszałkowskiego, I Zastępca Prezydenta Olsztyna Ryszard Kuć oraz gospodarz uroczystości mianowany 24 lipca br. na stopień generała Tomasz Klimek.

Na tę chwilę w województwie warmińsko-mazurskim jest 159 wakatów (4,4%), w tym roku policja przyjęła już 75 osób i w dalszym ciągu oczekuje na chętnych.

Kolejni policjanci w szeregach podlaskiego garnizonu. W komendzie odbyło się uroczyste ślubowanie [ZDJĘCIA]

Osoba, która chce wstąpić w szeregi ponad 100 tys. formacji musi przejść pozytywnie wszystkie etapy rekrutacji, które mogą trwać nawet rok. Cała procedura rozpoczyna się od testu z wiedzy ogólnej.

Następnie kandydaci muszą wykazać się dobrą kondycją, pokonując tor przeszkód podczas testu sprawności fizycznej. Kolejnym etapem jest, uważany za najtrudniejszy - test psychologiczny multiselect. Po jego zdaniu kandydat przystępuje do wywiadu zorganizowanego. Na sam koniec osoby ubiegające się o przyjęcie do Policji przechodzą szereg badań lekarskich.

Nowo przyjęci policjanci wypowiedzieli 1 sierpnia słowa roty ślubowania

„Ja, obywatel Rzeczypospolitej Polskiej, świadom podejmowanych obowiązków policjanta, ślubuję: służyć wiernie Narodowi, chronić ustanowiony Konstytucją Rzeczypospolitej Polskiej porządek prawny, strzec bezpieczeństwa Państwa i jego obywateli, nawet z narażeniem życia. Wykonując powierzone mi zadania, ślubuję pilnie przestrzegać prawa, dochować wierności konstytucyjnym organom Rzeczypospolitej Polskiej, przestrzegać dyscypliny służbowej oraz wykonywać rozkazy i polecenia przełożonych. Ślubuję strzec tajemnic związanych ze służbą, honoru, godności i dobrego imienia służby oraz przestrzegać zasad etyki zawodowej”.

Zobaczcie zdjęcia pięknych policjantek pracujących w komendach w całym kraju. Są też nasze z podlaskiej policji.

Piękne funkcjonariuszki pracujące w policji. Galeria zdjęć p...

Dzielnicowy jest policjantem pierwszego kontaktu ze społeczeństwem. W ramach swoich kompetencji pomaga w rozwiązywaniu problemów mieszkańców podległego mu rejonu służbowego. Wyjaśnia obowiązujące procedury bądź kieruje do właściwych instytucji zajmujących się szeroko rozumianą pomocą. Każdy mieszkaniec Białegostoku może skontaktować się ze swoim dzielnicowym i zgłosić mu swój problem. Dzielnicowym można także przekazać informacje, które mogą doprowadzić do zatrzymania osób naruszających porządek publiczny czy też sprawców przestępstw.W tym artykule znajdziesz nazwiska i numery telefonów do poszczególnych dzielnicowych.

Dzielnicowi w Białymstoku: rejony działań, nazwiska, telefon...

Zobacz też: Białostoccy policjanci trenują jazdę na motocyklach

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na wspolczesna.pl Gazeta Współczesna