MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Nowi ratownicy wodni w rajgrodzkim WOPR. W Rajgrodzie odbyło się zakończenie szkolenia oraz uroczyste wręczenie uprawnień ratownika wodnego

OPRAC.:
Patryk Zajkowski
Patryk Zajkowski
Podlaski Urząd Wojewódzki
We wtorek 11 sierpnia w Ośrodku Szkolenia Ratowników WOPR Tama w Rajgrodzie odbyło się oficjalne zakończenie szkolenia na zawodowego ratownika wodnego. Wicewojewoda podlaski Tomasz Madras wręczył uprawnienia 26 osobom, które pomyślnie ukończyły kurs i dzięki temu mogą podjąć pracę w charakterze ratownika wodnego.

Szkolenie przygotowujące do wykonywania ratownictwa wodnego i do podejmowania działań ratowniczych trwa ponad 60 godzin. Jest skierowane do osób pełnoletnich, które wykazują dobry stan zdrowia i odpowiednie umiejętności pływackie. Muszą również przedłożyć zaświadczenie lekarskie o braku przeciwskazań do odbycia szkolenia, bądź osobiste oświadczenie o dobrym stanie zdrowia.

Do ukończenia szkolenia wymagane jest zdanie egzaminu teoretycznego oraz praktycznego, który obejmuje m.in. przepłynięcie 400 metrów w osiem minut, 25 metrów pod wodą, 50 metrów kraulem ratowniczym, zanurkowanie i wyłowienie manekina.

Było to drugie szkolenie organizowane tego lata przez Białostockie Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe. Pierwsze ukończyło kilkanaście osób, zaś najnowszy kurs - 26. Wicewojewoda podlaski Tomasz Madras podczas oficjalnego zakończenia wręczył uprawnienia ratownika wodnego.

Przychodząc na plażę, na basen, czy w jakiekolwiek inne miejsce chronione przez ratowników wodnych, patrzymy na was jak na osoby, którym możemy zaufać - podsumował wicewojewoda podlaski Tomasz Madras.

W wydarzeniu wziął udział burmistrz Rajgrodu, Ireneusz Gliniecki oraz wiceprezesi Białostockiego WOPR - Anna Wasiluk oraz Andrzej Reucki.

Zapotrzebowanie na ratowników wodnych jest bardzo duże. Rządowe Centrum Bezpieczeństwa codziennie przypomina i apeluje o zachowanie zasad bezpieczeństwa nad wodą. Mimo to, w kolejnych dniach informuje o licznych utonięciach. W lipcu w Polsce utonęło łącznie 86 osób, zaś w sierpniu już 39.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Studio Euro odc.4 - PO AUSTRII

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Wróć na wspolczesna.pl Gazeta Współczesna