MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Nowoczesny sprzęt usprawni funkcjonowanie Centrum Kultury Gminy Kolno. Środki pochodzą z dofinansowania. Kwota to 121 tysięcy złotych

Kamil Rykaczewski
Kamil Rykaczewski
200109 kolno prezydent andrzej duda spotkal sie z mieszkancami fot joanna bajkiewicz/polska press
200109 kolno prezydent andrzej duda spotkal sie z mieszkancami fot joanna bajkiewicz/polska press brak
121 tysięcy złotych dofinansowania z Narodowego Centrum Kultury otrzymało Centrum Kultury Gminy Kolno na zakup nowoczesnego sprzętu oraz przeprowadzenie szkoleń dla pracowników placówki. Otrzymane środki pochodzącą z rządowego programu „Konwergencja Cyfrowa Domów Kultury”.

Centrum Kultury Gminy Kolno za otrzymane dofinansowanie sfinansuje zakup m.in. kamer cyfrowych, aparatów fotograficznych, komputerów, urządzeń do rejestracji i obróbki dźwięku, mikrofonów czy monitorów. Otrzymane środki zostaną również przeznaczone na organizację szkolenia dla pracowników z zakresu nowoczesnych technologii.

Małe instytucje kultury borykają się z problemami, jeśli chodzi o doposażenie w najnowsze technologie. A ten program właśnie nam to umożliwił. W ramach dofinansowania planujemy przeprowadzić szkolenia dla pracowników oraz zakupić nowoczesne sprzęty, które ułatwią nam codzienną pracę z naszą społecznością. Taki potężny zastrzyk gotówki pozwoli nam na rozwijanie naszych działań i wyjście do naszych odbiorców – powiedział Mariusz Wesołowski, dyrektor Centrum Kultury Gminy Kolno.

Łomża wzięła udział w 11. edycji Narodowego Czytania. Przed budynkiem Miejskiej Biblioteki Publicznej czytano fragmenty "Ballad i romansów"

Centrum Kultury Gminy Kolno na wykorzystanie otrzymanych środków ma 24 miesiące od podpisania umowy z Narodowym Centrum Kultury.

Jest to projekt dwuletni. Jeszcze w tym roku nastąpią szkolenia odnośnie nowych technologii. Natomiast sama realizacja, zakupy, instalacja będzie następowała na początku 2023 roku. Myślę, że na wiosnę przyszłego roku ruszymy pełną parą z nowoczesnym sprzętem. Będziemy go mogli wykorzystywać w naszej codziennej pracy oraz zachęcać odbiorców do korzystania z naszych rozwiązań. Idziemy w stronę pokazywania naszym odbiorcom, jak te nowoczesne technologie będą wykorzystywane – dodał dyrektor CKGK.

Nabór wniosków w ramach programu „Konwergencja Cyfrowa Domów Kultury” rozpoczął się w lipcu tego roku za pośrednictwem systemu elektronicznego. Wniosek złożony przez Centrum Kultury Gminy Kolno spotkał się z dużą aprobatą komisji weryfikacyjnej.

Przy ogłoszeniu różnego rodzaju konkursów grantowych jest ściśle określony regulamin, zarówno samego procesu składania wniosków, jak i późniejszej oceny, której dokonują eksperci z Narodowego Centrum Kultury. Są to osoby niezależne, które pod względem merytorycznym i praktycznym oceniają, czy złożony wniosek spełnia wymogi zawarte w regulaminie. Nasz wniosek był bardzo dobrze przygotowany, punktacja była dosyć wysoka i dzięki temu otrzymaliśmy te środki – oznajmił Wesołowski.

Część pozyskanego sprzętu będzie przeznaczona do dyspozycji mieszkańców oraz osób korzystających z oferty Centrum Kultury Gminy Kolno.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Wydanie specjalne Gol24 - Studio EURO 2024 - odcinek 1

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na wspolczesna.pl Gazeta Współczesna