Nowy prezes się oswaja

Ireneusz Sewastianowicz [email protected]
- Dopiero zapoznaję się ze swoimi obowiązkami, ale powinienem sobie jakoś poradzić - uważa Sergiusz Jakuszewicz
- Dopiero zapoznaję się ze swoimi obowiązkami, ale powinienem sobie jakoś poradzić - uważa Sergiusz Jakuszewicz E. Krajewska
Udostępnij:
Suwałki. Poprzednik musiał odejść, bo jest oskarżony o płatną protekcję.

Wczoraj skończyło się trwające parę tygodni bezkrólewie.

Nowym prezesem Parku Naukowo-Technologicznego Polska-Wschód w Suwałkach został Sergiusz Jakuszewicz, ostatnio dyrektor zakładu doświadczalnego Politechniki Białostockiej. Wczoraj rozpoczął formalne pełnienie obowiązków.

Tydzień "karencji"

- Jego kandydaturę, zgodnie z regulaminem spółki, zatwierdziła rada nadzorcza parku - informuje Jarosław Filipowicz, rzecznik suwalskiego ratusza.

W Parku Naukowo-Technologicznym samorząd dysponuje większościowymi udziałami, ale niezupełnie przekłada się to na podejmowanie decyzji personalnych. Prezesa wybiera w tajnym głosowaniu sześciu członków rady nadzorczej i każdy z nich ma identyczne uprawnienia.

- Dopiero zaczynam oswajać się z nowymi obowiązkami. Trudno, żebym po paru godzinach w pracy deklarował, jak powinna wyglądać przyszłość parku. Proszę mi dać przynajmniej z tydzień "karencji" - żartuje Jakuszewicz.

Nowy prezes ma 57 lat. Związany był głównie z Białymstokiem. Doktorat z nauk technicznych obronił na białoruskim uniwersytecie w Brześciu. Jest fachowcem w branży mleczarskiej i przetwórczej, chociaż pracował też w PKS i w Zakładach Naprawczych Taboru Kolejowego w Łapach. Interesuje się myślistwem, filmem, muzyką.

Wódka i węgorze

Dotąd prezesem suwalskiego Parku Naukowo-Technologicznego był Tadeusz K., który wcześniej w mieście zarządzał kilkoma różnymi instytucjami. Politycznie był utożsamiany z SLD.

Popadł w tarapaty, jak informowaliśmy, bo - według prokuratury - obiecał swojemu znajomemu, że pomoże mu w zdaniu egzaminu na prawo jazdy. Miał pośredniczyć w przekazaniu Henrykowi G., wtedy egzaminatorowi, a później dyrektorowi suwalskiego Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego, reklamówki z alkoholem i wędzonymi węgorzami.

Tadeusz K. był zatrzymany, wolność odzyskał po zapłaceniu poręczenia majątkowego. Sprawa nabrała rozgłosu po naszych publikacjach, ale początkowo władze Suwałk nie reagowały. Twierdziły, że nic nie wiedzą o zarzutach stawianych prezesowi. Dopiero niedawno prezydent zdecydował się odwołać Tadeusza K.

Ostateczna decyzja należała jednak do rady nadzorczej. Pojawiły się w dodatku wątpliwości prawne, czy kadencja jej członków już nie wygasła. Okazało się jednak, że nie.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na Twitterze!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na Twiterze!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Wideo

Komentarze 56

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

G
Gość
Park -
Jednego zamykają za korupcję.Drugi sam rezygnuje. Coś tam śmierdzi w tym parku.
autor: ~ABC
O
O co tu chodzi
Oświadczenie majątkowe Kłaczkowski Tadeusz 2008
Załączniki:
TK__aczkowski_08 (PDF, 927.3kB)

e-mail: [email protected]
telefon: (087) 562 81 55
adres: ul. Mickiewicza 1
16-400 Suwałki

Data wprowadzenia do BIP: 2008-10-02
Data publikacji: 2008-10-02
Data modyfikacji: 2008-10-02

Prezes z Białegostoku nie oswoił się, a chyba szykuje się wielki powrót?
Jak inaczej można wytłumaczyć opublikowanie oświadczenia majątkowego 2 października, jeśli Prezes został odwołany pod koniec lipca?
G
Gość
W dniu 10.11.2008 o 23:45, Gość napisał:

Niekaralność już na starcie dyskwalifikuje kandydata.Czasem dyskwalifikuje, a czasem jest zaletą. Wszystko może być względne.
G
Gość
W dniu 10.11.2008 o 20:19, Krótka ławka napisał:

Konkurs na stanowisko prezesa § Niekaralność


Niekaralność już na starcie dyskwalifikuje kandydata.
K
Krótka ławka
Konkurs na stanowisko prezesa

RADA NADZORCZA PARKU NAUKOWO - TECHNOLOGICZNEGO POLSKA - WSCHÓD W SUWAŁKACH SPÓŁKA ZO.O.
OGŁASZA z dniem 31 października 2008 r. KONKURS NA STANOWISKO PREZESA ZARZĄDU SPÓŁKI

•1. WYMAGANIA NIEZBĘDNE:

§ Wykształcenie wyższe ekonomiczne, prawnicze, techniczne lub w zakresie organizacji i zarządzania
§ Minimum 4 letni staż pracy na stanowisku kierowniczym,
§ Udokumentowane doświadczenie w pracy w spółce prawa handlowego na stanowisku kierowniczym,
§ Obywatelstwo polskie
§ Pełna zdolność do czynności prawnych i pełne korzystanie z praw publicznych
§ Aktualne zaświadczenie o stanie zdrowia pozwalające na zatrudnienie na stanowisku Prezesa Zarządu
§ Niekaralność
§ Nie podleganie zgodnie z przepisami prawa zakazom lub ograniczeniom zajmowania członka zarządu w spółkach handlowych
W
W pogoni za rozumem
Skrzyżowanie fundnęli na wierzchołku wzniesienia.

To się teraz nazywa nowarstwem,innowacją.
G
Gość
Skrzyżowanie fundnęli na wierzchołku wzniesienia.
Jak będzie ślisko, to jak taki Tir ruszy pod górkę, który zatrzymał się na czerwonym?
Przecież to jest dowód głupoty na całe lata.
W
W pogoni za rozumem
W dniu 06.11.2008 o 07:49, marco napisał:

Bo to jest pastwisko spełniające a nawet przewyższające unijne standardy, zapomniałeś dodać, że za grube miliony doprowadzono tam wodociąg i kanalizację.Taak o pastwiska dla zwierząt trzeba dbać.
A mówią, że w Suwałkach to już tylko wrony zawracają i psy d....i szczekają.
Nieprawda! Konie mają pełny standard: wodociąg, kanalizacja, oświetlenie, asfaltowy wybieg i sygnalizację świetlną.
Dodatkowo szereg uczelni firmujących park, które dbają o ich rozwój psychofizyczny.
Tylko co na to węgorz
m
marco
W dniu 04.11.2008 o 13:35, Czy ktoś zna odpowiedź? napisał:

dylemat - czy park jest pastwiskiem,czy pastwisko parkiem?Od wielu miesięcy obserwuję ten teren,gdzie na oświetlonym za nasze pieniądze polu pasą się konie.Dla tychże koni panowie:prezes i prezydent zafundowali asfaltową ścieżkę z sygnalizacją świetlną autor: ~wert


Bo to jest pastwisko spełniające a nawet przewyższające unijne standardy, zapomniałeś dodać, że za grube miliony doprowadzono tam wodociąg i kanalizację.
G
Gość
Kandydatów będzie sporo. Jest przeciez kilka spraw karnych w Suwałkach przeciwko znajomkom.
Punktacja w konkursie zależy przecież od wysokości wyroku.
J
Jak komu i jak dla kogo
Najpewniej RN Parku zorientował się że "Pan Prezes" a wcześniej "Pan Dyrektor", chwalący się doktoratem (kupionym w Brześciu), ma bardzo nikłą wiedzę (poza tym jak ukręcić kasę) i nic nie potrafi.

Sugerowanie, że ktoś kupił doktorat jest pomówieniem.
Wiedza jak ukręcić kasę jest bezcenna, tyko pytanie komu, ta kasa oczywiście:)
Z
Z bialegostoka
Nie wiem dokładnie w jakich sytuacjach odchodzi z Parku. Wiem natomiast jak było w Białymstoku - wyleciał dyscyplinarnie, mało co się nie ocierając o prokuraturę (tylko dzięki opieszałości i zaniechaniu najwyższych władz PB - rzecz się działa przed wyborami).
Najpewniej RN Parku zorientował się że "Pan Prezes" a wcześniej "Pan Dyrektor", chwalący się doktoratem (kupionym w Brześciu), ma bardzo nikłą wiedzę (poza tym jak ukręcić kasę) i nic nie potrafi.
W "trudności" z komunikowaniem się z pracownikami i RN nie wątpię - Sergiuszek nie rozmawia a krzyczy i używa słów mocno niecenzuralnych. Kto miał wątpliwą przyjemność z tym panem się spotkać/pracować może potwierdzić.
p
pantofeles
W dniu 04.11.2008 o 13:35, Czy ktoś zna odpowiedź? napisał:

dylemat - czy park jest pastwiskiem,czy pastwisko parkiem?Od wielu miesięcy obserwuję ten teren,gdzie na oświetlonym za nasze pieniądze polu pasą się konie.Dla tychże koni panowie:prezes i prezydent zafundowali asfaltową ścieżkę z sygnalizacją świetlną autor: ~wertNiedługo sie dowiemy, że to tor ćwiczebny zaczynających naukę jazdy
C
Czy ktoś zna odpowiedź?
dylemat -
czy park jest pastwiskiem,czy pastwisko parkiem?Od wielu miesięcy obserwuję ten teren,gdzie na oświetlonym za nasze pieniądze polu pasą się konie.Dla tychże koni panowie:prezes i prezydent zafundowali asfaltową ścieżkę z sygnalizacją świetlną
autor: ~wert
G
Gość
W dniu 30.07.2008 o 09:54, Abelard1 napisał:

Nowy Prezes Pakty niedorozwoju Technologicznego i Zaściankowej Innowacyjnośći ma taką wiedzę i " managerial skills" jak ja na temat Cudów Głównego CUDAKA z PO. Lokalne szwagry nie są w stanie nic uczynić dla gospodarki lokalnej ale tylko drenować kieszenie biednych podatników i jak super pasożyty życ na ich koszt i następnych pokoleń.Ten układ Międzynarodówki ma sie bardzo dobrze od 1917 roku,kiedy to taką samą przewałkę zrobili w Carskiej Rosji a w mniejszej skali ta lokalna Podlaska i Suwalska PLANTACJA Arbuzowa wraz z czerwono-różowymi ekspertami od gospodarki rozdzielczej i neo-liberalnej już ogrom cudów uczynili od 1989 roku,tylko wystarczy spojrzeć ile dobrych firm doprowadzono do upadlości a Szwagrzy-Syndycy z Suwałk i całego Podlasia dopełnili reszty poprzez znane geszefty sprzedaży swoim lub podstawionym ludziom mas upadłościowych tych zakładów tak aby nic nie poszlo w ręce ludu ale do kieszeni starych Geszefciarzy pokroju Tadzo K i Bilbiny i dziesiątki pseudo innych Asów gospodarki suwalsko-białostockiej.To samo sie dzieje w SSSE.KUPA nierobów siedzie na stołkach i nie ma zielonego pojęcia o co właściwe chodzi w tym pazernym globalnym kapitalizmie i jak ten globalny kapitalizm przyciągnać do Suwałk,dlatego lepiej wsadzac do Strefy lokalne rodzinne firemki albo firemki przefarbowane po róznych gospodarczych przefarbowanich bo po co placic podatki lokalne ,jak lepiej niech to robia naiwni prości ludzie ktorzy nie maja swoje sitwy ani w Urzedach Skarbowych ,Sadach Gospodarczych czy sławnych Sądach Cywilnych w Suwalkach.Ta cala lokalna sitwa jeszcze żeruje na biedym lokalnym i naiwnym podatniku,ale do czasuNie ma co się dziwic Suwałkom i tej lokalnej sitwie która poprzez swoje rodzinne klany szwagrów opanowała wszystko co bylo do opanowania i jak pasożyty żyje im sie samym bardzo dobrze i ich pociotkom a o zwyczyjnym mieszkancu Suwalk i okolic przypominaja sobie przed wyborami samorządowymi lub parlamentarnymi.Stare tricki na tyle dobrze juz oanowali ze gdzie sie tylko spojrzy to ta sama sitwa z małymi zmianami osobowymi od 1989 roku.Jak w takim cudzie gospodarczym mozna liczyc na coś sensownego i długofalowego dla dobra wszystkich mieszkańców tego miasta czy Podlasia.To są nowe plemiona Wandali i Hunów ze swoimi Attyllami ,ktorych tylko interesuje ich własna kasa,kasa ich ukladów szwagrowrskich a reszta niech idzie na drzewo lub do Ks Luby lug Kaczyńskiego na ratunek do Pana Boga.Zmarnowano ogrom szans w Suwalkch od roku 1989 , chocby budowe lotniska,duzych inwestorw w SSSE,solidny rozwoj turystyki,wspolpracy transgranicznej z Kaliningradem cz krajami baltyckimi,wprowadadzenia nowych rodzimych dobrze wyksztalconych mlodych kadr do lokalnej gospodarki i samorzadu i wykopania tych starych ekspertow od wszystkiego na wieczna emeryture aby zaprzestali juz tego psucia wszystkiego w Suwalkach i Podlasiu.Ale miales chlopie zloty rog a teraz czas wracac do plugA demagogow gospodarczch jest tu od liku,tylko zapytajcie ich ile samistworzyli miejsc pracz dla zwczajnych ludz w Suwalkach i na Podlasiu____Bo poznacie ich po ich mowie raczej niz po ich czynach.abelard

Przejdź na stronę główną Gazeta Współczesna
Dodaj ogłoszenie