MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Odcinkowy pomiar prędkości. Wkrótce zacznie działać w tych miejscach! Lista lokalizacji

OPRAC.:
Mariusz Michalak
Mariusz Michalak
39 nowych urządzeń obejmie łącznie ok. 200 kilometrów dróg. Po zakończeniu tego etapu rozbudowy systemu, CANARD będzie dysponował 73 tego rodzaju urządzeniami, a z ich wykorzystaniem kontrolowanych będzie łącznie ok. 400 kilometrów dróg.
39 nowych urządzeń obejmie łącznie ok. 200 kilometrów dróg. Po zakończeniu tego etapu rozbudowy systemu, CANARD będzie dysponował 73 tego rodzaju urządzeniami, a z ich wykorzystaniem kontrolowanych będzie łącznie ok. 400 kilometrów dróg. Fot. Mariusz Kapała
Na S7 w okolicach miejscowości Białobrzegi (Mazowieckie) zamontowany został pierwszy z zapowiadanych 39 nowych odcinkowych pomiarów prędkości. "Urządzenia przeszły już pozytywnie proces legalizacji. Jesteśmy na ostatnim etapie związanym z odbiorami" - podkreśliła rzecznik prasowa Głównego Inspektoratu Transportu Drogowego Monika Niżniak.

Rzeczniczka GITD poinformowała PAP, że na S7 w okolicach miejscowości Białobrzegi zostały zamontowane urządzenia odcinkowego pomiaru prędkości.

"Pierwsza bramownica znajduje się na wysokości miejscowości Promna-Kolonia, natomiast druga w okolicach miejscowości Nowy Gózd. Monitorowane są wszystkie pasy ruchu w obu kierunkach na długości około 14 kilometrów" - podała. Dodała przy tym, że na tym odcinku drogi obowiązuje ograniczenie prędkości do 120 km/h.

"Urządzenia przeszły pozytywnie proces legalizacji. Jesteśmy na ostatnim etapie związanym z odbiorami urządzeń od wykonawcy. Musimy zweryfikować, czy w sposób prawidłowy urządzenia zostały zamontowane, zgodnie z naszymi wytycznymi. Po zakończeniu odbiorów, urządzenia zostaną przełączone w tryb testowy. Będziemy sprawdzać, czy w sposób prawidłowy pracują i przesyłają dane do centrali CANARD (Centrum Automatycznego Nadzoru nad Ruchem Drogowym - PAP)" - podkreśliła.

"Jeśli ocenimy, że urządzenia działają w sposób prawidłowy zostaną przyłączone w tryb rejestracji naruszeń. Niewykluczone, że urządzenia zaczną pracować już w czerwcu" - zapowiedziała Monika Niżniak.

Rzeczniczka GITD wyjaśniła, że jest to pierwszy odcinkowy pomiar prędkości z 39 urządzeń, które w tym roku zostaną zamontowane na polskich drogach, w ramach projektu rozbudowy systemu fotoradarowego realizowanego przez CANARD. "Wykonawca przygotowuje się już do montażu urządzeń na kolejnym odcinku. Będzie to autostrada A4 pomiędzy miejscowościami Kąty Wrocławskie, a Kostomłoty" - przekazała.

Przypomniała, że 39 nowych urządzeń obejmie łącznie ok. 200 kilometrów dróg. Po zakończeniu tego etapu rozbudowy systemu, CANARD będzie dysponował 73 tego rodzaju urządzeniami, a z ich wykorzystaniem kontrolowanych będzie łącznie ok. 400 kilometrów dróg.

"Dzięki temu zwiększymy zasięg oddziaływania systemu, co przełoży się na wzrost poziomu bezpieczeństwa" - powiedziała.

"Tym bardziej, że lokalizacje, które zostały wytypowane i w których pojawią się urządzenia oceniono, że są zagrożone występowaniem niebezpiecznych zdarzeń drogowych. Każda z tych lokalizacji została oceniona, do każdej z nich została przeprowadzona analiza poziomu bezpieczeństwa ruchu drogowego" - dodała.

Nowe urządzenia odcinkowego pomiaru prędkości pojawią się w 39 lokalizacjach praktycznie w całej Polsce. Lista obejmuje: po sześć lokalizacji w woj. łódzkim i podkarpackim, pięć lokalizacji w woj. śląskim, cztery lokalizacje w woj. mazowieckim, po trzy lokalizacje w woj. dolnośląskim, pomorskim i kujawsko-pomorskim, po dwie lokalizacje w woj. lubuskim, lubelskim i wielkopolskim i po jednej lokalizacji w woj. zachodniopomorskim, opolskim i podlaskim. (PAP)

Nowe punkty odcinkowego pomiaru prędkości

 • Mazowieckie: Kanie/Otrębusy, obwodnica Białobrzegów, Nieporęt/Zielonk, obwodnica Mszczonowa.
 • Łódzkie: Pomorzany/Bociany, Dobroń/Pabianice, Chocianowicka/Łaskowice, Bychwel/Jadwinin, Biała Pierwsza/Biała Rządowa, Mokra Prawa.
 • Podkarpackie: Rzeszów/Nosówka, Trakt Węgierski w m. Dukla, Nowa Dębia, Lutcza, Podgrodzie, Gniewczyna, Łańcucka/Gniewczyna Tryniecka.
 • Dolnośląskie: Kostomłoty/Kąty Wrocławskie, Wrocław, Brzeg/Przylesie.
 • Zachodniopomorskie: Łubianka/Brynka.
 • Lubuskie: Białcz, Świdnica.
 • Opolskie: Kietlice/Kilisino.
 • Śląskie: Katowice, Zabrze, Gliwice, Jankowice/Świerklany, Suszec/Kobielice.
 • Wielkopolskie: Konin, Tarnowo Podgórne/Poznań Ławica
 • Lubelskie: Hrubieszów, Gołąb.
 • Kujawsko-Pomorskie: Rogoźno Zamek/Kłódka, węzeł Nowy Ciechocinek/MOP Kałęczynek, Rycerzewo.
 • Pomorskie: Swarożyn, Borowo, Borcz/Bai Dół, Baciuty/Łupianka Stara.

Źródło:

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Kraków: testy miniautobusu elektrycznego PEV6 marki King Long

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Materiał oryginalny: Odcinkowy pomiar prędkości. Wkrótce zacznie działać w tych miejscach! Lista lokalizacji - Motofakty

Wróć na wspolczesna.pl Gazeta Współczesna