Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Oficjalne otwarcie Galerii Sztuki STARA ŁAŹNIA Suwalskiego Ośrodka Kultury (zdjęcia)

OPRAC.:
Wojciech Jakubicz
Wojciech Jakubicz
Zrewitalizowana przestrzeń będzie służyć suwalczanom na kilka sposobów.

W piątek odbyło się oficjalne otwarcie Galerii Sztuki STARA ŁAŹNIA Suwalskiego Ośrodka Kultury, przy ul. Andrzeja Wajdy 3, w bezpośrednim sąsiedztwie Bulwarów nad Czarną Hańczą. Otwarcie uświetnił koncert kwartetu smyczkowego Suwalskiej Orkiestry Kameralnej. Posadzono też pamiątkowe drzewa.

Zrewitalizowana przestrzeń będzie służyć suwalczanom na kilka sposobów – jako miejsce prezentacji sztuki współczesnej, spotkań z kulturą, aktywności sportowej, wypoczynku i szeroko pojętej rekreacji. Będą się tam odbywały zajęcia i warsztaty z zakresu edukacji kulturalnej, artystycznej, ekologicznej i sportowej, działania pedagogiczno-społeczne i streetworkingowe, ale również spotkania, debaty, spektakle i koncerty plenerowe. W budynku zostanie uruchomiona wypożyczalnia sprzętu rekreacyjnego i funkcjonować będzie kawiarenka.

Już od dziś w budynku STAREJ ŁAŹNI można oglądać zbiorową wystawę rzeźby artystów związanych z Suwalszczyzną i pograniczem polsko-litewskim pn. „Wokół Czarnej Hańczy”.

Zobacz także: Suwałki. Budynek starej łaźni będzie gotowy za... [ZDJĘCIA]

Obiekt wraz z terenami przyległymi zyskał nowe oblicze po rewitalizacji przeprowadzonej w ramach projektu pn.: „Rewitalizacja starej łaźni oraz bulwarów nad rzeką Czarna Hańcza w Suwałkach”, współfinansowanego ze środków z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego, na lata 2014-2020, Oś Priorytetowa VIII – Infrastruktura dla usług użyteczności publicznej, Działanie 8.5 – Rewitalizacja. Dofinansowanie z EFRR i budżetu państwa: 6.223,313 zł, a całkowity koszt projektu: 16.538.856 zł.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Jak globalne ocieplenie zmienia wakacyjne trendy?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na wspolczesna.pl Gazeta Współczesna