Ogólnopolski Turniej Tańca Focus w Augustowie. BK Step zdominowało turniej

(JBa)
Najmłodsi tancerze (8-11 lat) z Homies Crew zadebiutowali na turnieju i od razu odnieśli sukces Archiwum BK Step
Zawodnicy BK Step z Łomży wrócili z Ogólnopolskiego Turnieju Tańca Focus w Augustowie z mnóstwem pucharów. Podczas ósmej edycji konkursu tancerze prezentowali m.in. takie style jak: hip hop, jazz, modern, taniec współczesny czy show dance.

- Choć 13 maja do Augustowa przyjechała silna konkurencja, tancerze BK Step pokazali, że są w świetnej formie - mówi Marek Kisiel, trener z BK Step.

Zawodnicy z Łomży aż pięć razy stanęli na najwyższym stopniu podium.

Swój turniejowy debiut zaliczyli najmłodsi podopieczni trenera Krystiana Pielocha, czyli Homies Crew (dzieci w wieku 8-11 lat) i Mini Majster (12-13 lat). Mali tancerze odnieśli swoje pierwsze sukcesy, zdobywając - odpowiednio - I i II miejsce.

Miejsce na podium zajęła też formacja BK Kids, trenująca na co dzień pod okiem Adrianny Rajkowskiej. Show BK Kids został oceniony przez jurorów najwyżej.

Mistrzowską formę pokazała także najstarsza grupa tańcząca w BKStep - BK Skansen (w wieku 30+). Dorośli udowodnili, że energii i finezji mają nie mniej od młodzieży i także wywalczyli I miejsce. Focus to dopiero ich drugi turniej, ale po występie na prestiżowych Rytmach Ulicy w Pile - zgodnie z zapowiedzią - dają z siebie wszystko, utrzymując najwyższe standardy BK Step.

Na podium wielokrotnie stawali także soliści i duety. Największe sukcesy osiągnęły Ania Chrapowicz, która zdobyła I miejsce w kategorii „Hip hop solo do 11 lat”, a także Kasia Boguska, która wraz z Anią zajęła I miejsce w kategorii „Duety do 11 lat” .