MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Okna chronią ciepło

GutPR (OknoPlus), www.gs24.pl
Przemierzając zasypane śniegiem ulice, uciekamy myślami do własnego domu. Domu przytulnego, spokojnego, ciepłego. Jednak, aby rzeczywiście w zimowe wieczory nic nie zakłóciło przyjemnej atmosfery warto wcześniej zadbać o dobrą izolację termiczną domu. Energooszczędne okna dostępne w ofercie firmy OknoPlus zagwarantują nam niezwykły komfort cieplny i doskonale zabezpieczą przed zimnem.

W dzisiejszym świecie energooszczędność to nie tylko moda, ale i konieczność. Informacje o globalnym ociepleniu, wysokie ceny energii, a także wprowadzenie prawnego obowiązku sporządzania certyfikatów energetycznych dla nowych oraz sprzedawanych budynków i lokali to czynniki, które uzmysławiają nam, jak ważne jest zabezpieczenie naszych domów przed utratą ciepła. Nieszczelne okna to jedna z głównych dróg ucieczki ciepła z pomieszczenia, dlatego też warto tę drogę zabezpieczyć. Firma OknoPlus proponuje w tym celu zaopatrzyć się w okna wyposażone w specjalne szyby i profile.

Szyby do zadań specjalnych

Nowoczesna szyba jest w stanie uniemożliwić ucieczkę ciepła na zewnątrz i tym samym zredukować zapotrzebowanie energetyczne budynków. Aby sprostać takim wymaganiom OknoPlus proponuje dwukomorowe szyby zespolone, których zastosowanie w oknach PCV pozwala uzyskać współczynnik przenikalności termicznej U dla przegrody poniżej 0,8 W/(m2K). Taki wynik pozwala nie martwić się o temperaturę w domu, gdyż świadczy on o wyjątkowej szczelności okien.

W oknach OknoPlus standardowo montowane są ciepłochłonne szyby zespolone SGG ClimaPlus o przenikalności termicznej U=1,0 W/(m2K). Owe zespolenie składa się z dwóch szyb - jedna to szyba z niewidoczną warstwą kombinacji metali szlachetnych, druga zaś jest szybą typu float. Cienka, niewidoczna dla oka warstwa przepuszcza światło i energię słoneczną do wnętrza, równocześnie zapobiegając przenikaniu ciepła z pomieszczenia na zewnątrz, a znajdujący się w przestrzeni między szybami gaz szlachetny może dodatkowo obniżyć współczynnik przenikania ciepła U. Największymi zaletami szyb zespolonych jest oszczędność energii cieplnej, możliwość utrzymania optymalnej temperatury w pomieszczeniu latem i zimą, a także zmniejszenie przepuszczalności promieniowania UV.

Zestaw CLIMATOP ONE, kolejne "ciepłe okno" dostępne w ofercie firmy OknoPlus, składa się z dwukomorowej szyby z niskoemisyjną powłoką Planitherm One i może poszczycić się współczynnikiem U=0,8-0,4 W/(m2K), który gwarantuje najwyższą szczelność. Ciepła ramka dystansowa SWISS SPACER wchodząca w skład pakietu CLIMATOP dodatkowo likwiduje efekt mostka termicznego na krawędzi szyby i poprawia współczynnik przenikania ciepła o prawie 8%. Takie trzyszybowe okna zagwarantują jeszcze większy komfort cieplny i pozwolą nam zapomnieć o przeciągach i wychłodzonych pokojach.
reklama

Jasno sprofilowane cele

Profile okienne to kolejne newralgiczne miejsca, jeśli chodzi o utratę nagromadzonego w budynku ciepła. Warto więc wybrać te, które będą energooszczędne . Najlepszą izolacyjność zapewniają okna z profilu o dużej liczbie komór, takie jak pięciokomorowe systemy profili ArtPlus, AktivPlus oraz TermoPlus, dostępne w ofercie firmy OknoPlus. Wypełnianie szerokiej komory profilu specjalną wkładką styropianową zapewnia natomiast dodatkową izolację akustyczno-termiczną. Tego typu rozwiązanie stosowane jest jedynie w produktach firmy OknoPlus.

TermoPlus to system profili Brügmann MD klasy A, o szerokości ramy i skrzydła 73 mm, popularny ze względu na podwyższoną izolacyjność i szczelność. Bardzo dobrą izolacyjność termiczną profilu zapewniają dwie zewnętrzne, odporne na działania czynników atmosferycznych uszczelki. Dodatkowa, trzecia uszczelka umieszczona jest w części środkowej profilu i oddziela tak zwaną suchą komorę, w której pracują okucia.

Profile ArtPlus, również dostępne w ofercie firmy OknoPlus, to z kolei połączenie bardzo dobrej izolacyjności termicznej i akustycznej z futurystycznie zaokrągloną linią skrzydła. Profile te charakteryzują się więc nie tylko wysoką funkcjonalnością, ale i nowoczesnym wyglądem. Wkładka styropianowa wypełniająca szeroką komorę profilu dodatkowo zabezpiecza przed ucieczką ciepła, a system trzykomorowych uszczelek zewnętrznych odpornych na działanie czynników atmosferycznych zapewnia optymalną szczelność okna.
ActivPlus, pięciokomorowy system profili Brügmann AD klasy A, posiada bardzo dobrą izolacyjność termiczną dodatkowo polepszoną przez blokadę styropianową, dostępną tylko w produktach firmy OknoPlus, oraz zapewnia wysoką szczelność okna dzięki systemowi trzykomorowych uszczelek zewnętrznych. Uszczelki we wszystkich trzech typach profili wykonane są z kauczuku syntetycznego lub elastomeru termoplastycznego TPE zgrzewalnego.

Najlepszym rozwiązaniem, pozwalającym na oszczędzanie energii i zatrzymanie w domu ciepła, jest optymalne połączenie szyby i profilu. Firma OknoPlus posiada w swojej ofercie zestawy, które zadowolą nawet najbardziej wymagającego klienta. Zestawiając dwukomorowe szyby z gazem szlachetnym CLIMATOP z profilami ArtPlus i TermoPlus otrzymujemy bowiem komplet, który pozwala do minimum ograniczyć straty ciepła.

Energooszczędne okna rozwierno-uchylne RU, o wymiarach 1300 x 1500 mm, wyposażone w 2-uszczelkowy profil ArtPlus dostępne są w dwóch opcjach: z szybą CLIMATOP ULTRA i CILMATOP ONE. Współczynnik izolacyjności U pierwszej szyby wynosi 0,6 W/m2K, drugiej zaś - 0,4 W/m2K, co przekłada się na wartość U całych okien (jest to, odpowiednio, 0,97 W/m2K i 0,84 W/m2K). Oba okna w standardzie wyposażenia posiadają ramkę dystansową SWISS SPACER, 1 zaczep antywyważeniowy (tzw. grzybek), stopniowanie uchyłu z 5 pozycjami uchylania oraz blokadę obrotu klamki. Dzięki temu okna firmy OknoPlus nie tylko doskonale chronią przed utratą ciepła, ale są również wysoce funkcjonalne i bezpieczne.

Okno rozwierno-uchylne RU z 3-uszczelkowym profilem TermoPlus, dwukomorową szybą CLIMATOP ONE oraz ramką dystansową SWISS SPACER może poszczycić się współczynnikiem U dla szyby na poziomie 0,4 W/m2K, U dla całego okna natomiast 0,78 W/m2K. Jako, że w przypadku tegoż wskaźnika sprawdza się zasada, że im jest niższy - tym lepszy, to wyraźnie widać, że produkty firmy OknoPlus to najwyższa klasa wśród okien energooszczędnych.
Jesień i zima to pory roku, które, pomimo chłodu i szarugi, mają wiele do zaoferowania. Kolorowe liście na drzewach, krople deszczu spływające po szybie, pierwsze płatki śniegu - to obrazki, które budzą pozytywne skojarzenia i działają na wyobraźnię. Najlepiej jest jednak podziwiać je w ciepłym domu, zza okna. Zza okna energooszczędnego.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Gadżety i ceny oficjalnego sklepu Euro 2024

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na wspolczesna.pl Gazeta Współczesna