Olimpia prowadziła, ale lider pokazał klasę

08.04.2017 katowicerozwoj katowice - olimpia zambrow lucyna nenow /dziennik zachodni/ polska press *** local caption *** rozwoj katowice - olimpia zambrow Lucyna Nenow / Polska Press
Olimpia Zambrów wczoraj przegrała 1:2 u siebie z Odrą Opole i jest już w strefie spadkowej

Odra do Zambrowa przyjechała jako drużyna, która jest już pewna awansu do I ligi, ale jak się okazało piłkarze tej drużyny w końcówce sezonu nie zamierzają odpuszczać.
Początek spotkania nie zapowiadał porażki gospodarzy. W 28 minucie to Olimpia wyszła na prowadzenie. Po rzucie rożnym najszybciej do piłki dopadł Fabian Piasecki i strzałem głową pokonał bramkarza gości. Odra wyrównała w doliczonym czasie gry pierwszej połowy. Wtedy ładnym uderzeniem z rzutu wolnego popisał się Mateusz Gancarczyk i pokonał Piotra Czaplińskiego.

Po przerwie piłkarze Olimpii mieli swoje okazje, ale niestety piłka nie chciała wpaść do bramki. Goście byli skuteczniejsi. W 79 minucie akcję lewą stroną skutecznie wykończył Szymon Skrzypczak i zambrowianie przegrali 1:2.
- Mogliśmy spokojnie to wygrać, a na pewno zremisować - twierdzi kierownik Olimpii, Zbigniew Stańczyk. - Gola decydującego o porażce straciliśmy po błędzie indywidualnym. Nasza sytuacja w tabeli jest bardzo trudna, tym bardziej, że wygrały inne zespoły zagrożone spadkiem jak Polonia Warszawa, Stal Stalowa Wola, czy Rozwój Katowice. Teraz trzeba liczyć tylko na cud.
W niedzielę zambrowian czeka trudny wyjazdowy mecz z także walczącą o utrzymanie Polonią Warszawa.

Olimpia Zambrów - Odra Opole 1:2 (1:1)
Bramki: 1:0 Fabian Piasecki 28, 1:1 Mateusz Gancarczyk 45, 1:2 Szymon Skrzypczak 79.
Olimpia: Czapliński – Byszewski, Kuczałek, Kotus (85. Buzun), Michałowski, Cyfert, Grzybowski, Zieliński (74. Przybylski), Bach (81. Falon), Brzeski (61, Szerszeń), Piasecki.
Odra: Weinzettel – Sobczyński, Przystalski, Bodzioch, Winiarczyk, Peroński, W. Gancarczyk, Niemczyk (69. Stasiowski), Mateusz Gancarczyk (63. Marek Gancarczyk), Wrzesień (63. Brusiło), Wolny (63. Skrzypczak).
Żółte kartki: Kotus, Grzybowski (Olimpia), Wrzesień, Peroński (Odra).
Czerwona kartka: Peroński (Odra).

Inne wyniki 31. kolejki
Raków Częstochowa - Stal Stalowa Wola 0:3, Błękitni Stargard - Polonia Warszawa 0:2, Rozwój Katowice - Olimpia Elbląg 1:0, Puszcza Niepołomice - Warta Poznań 1:2, Siarka Tarnobrzeg - Gryf Wejherowo 3:1. Radomiak Radom - GKS Bełchatów 4:1, Kotwica Kołobrzeg - Polonia Bytom 1:0, ROW 1964 Rybnik - Legionovia Legionowo 5:1.