Olimpia raz przysnęła i straciła punkty

(kgol)
W meczu toczonym w deszczowej aurze i na grząskim boisku Olimpia Zambrów postawiła się Stali Mielec, ale to goście cieszyli się ze skromnego zwycięstwa 1:0.

Biało-niebiescy długo toczyli wyrównany bój z faworytem, ale w 45. minucie zostali skarceni. Piłkę do bramki gospodarzy w zamieszaniu podbramkowym po rzucie rożnym skierował Sebastian Zalepa.
– Kontrolowaliśmy grę, dłużej utrzymywaliśmy się przy piłce i nie pozwalaliśmy liderowi na zbyt wiele. Nie zanosiło się na to, że stanie nam się krzywda. Uczulałem zawodników, że rywale mają dobrze opanowane stałe fragmenty gry. Niestety, raz zaspaliśmy i na przerwę schodziliśmy przegrywając – ocenia Piotr Zajączkowski, trener Olimpii Zambrów.
W drugiej odsłonie najbliższy wyrównania był Kamil Zapolnik, który po rzucie rożnym uderzył piłkę głową, ale futbolówkę z linii bramkowej wybił jeden z mielczan.

Olimpia Zambrów – Stal Mielec 0:1 (0:1).
Bramka: 0:1 Zalepa 45.
Żółte kartki: Porębski, Kuczałek (Olimpia), Zalepa (Stal)
Olimpia: Czapliński – Dzienis (87. Pomorski), Porębski, Gogol (46. Piłatowski), Dziemidowicz – Hryszko (74. Buzun), Kuczałek, Mroczkowski, Szymański – Jastrzębski (61. Murawski), Zapolnik.
Stal: Libera – Sulewski, Zalepa, Duda, Papka (63. Getinger), Prejs (90. Marciniec), Żubrowski, Nowak, Żegleń (79. Bożek), Cholewiak (74. Łętocha), Prokić.