Olimpia Zambrów - ŁKS 1926 Łomża 4:3. Siedem goli w trzecioligowych derbach województwa podlaskiego [zdjęcia]

Siedem goli w trzecioligowych derbach województwa podlaskiego [zdjęcia]
Siedem goli w trzecioligowych derbach województwa podlaskiego [zdjęcia] Wojciech Wojtkielewicz
W derbach województwa na początek wiosny w III lidze Olimpia Zambrów u siebie wygrała 4:3 z ŁKS 1926 Łomża

Mecz rozegrany na boisku ze sztuczną nawierzchnią dostarczał wielu emocji już od początku. Gospodarze w czwartej minucie wyszli na prowadzenie, a strzelcem gola po rozegraniu rzutu rożnego był Kamil Jackiewicz. Dziesięć minut później po kolejnym rogu na 2:0 podwyższył Michał Hryszko. Drugi gol potwierdził przewagę Olimpii. Gdy wydawało się, że gospodarze całkowicie zdominują spotkanie goście zdobyli bramkę kontaktową. A jej strzelcem z rzutu wolnego był nowy zawodnik ŁKS - Eryk Rakowski.

- Eryk ma dobrze ułożoną lewą nogę i to potwierdził tym golem - skwitował Krzysztof Ogrodziński, trener ŁKS.

- Do 20 minuty wszystko układało się dobrze, ale niepotrzebnie daliśmy rywalowi wrócić do gry - stwierdził Wiesław Jancewicz, trener Olimpii. - Gol kontaktowy sprawił, że zaczęły się prawdziwe derby.

Zaraz na początku drugiej połowy łomżanie doprowadzili do remisu, po tym jak skutecznie kontrę wykończył Michał Kaput. Jednak ich radość trwała krótko gdyż trzy minuty później w polu karnym faulował Reinaldo Melao, a rzut karny wykorzystał Łukasz Grzybowski.

ŁKS zdołał jeszcze raz doprowadzić do remisu. Gola na 3:3 strzałem głową po rzucie rożnym strzelił Melao. Jednak ostatnie słowo należało do zambrowian. Znowu po rozegraniu rzutu wolnego ostatnią bramkę tego spotkania zdobył Michał Kuczałek.

- Niestety jak się traci cztery gole po stałych fragmentach gry to nie można wygrać - powiedział Ogrodziński. - Rywale praktycznie przy każdym stałym fragmencie gry robili zagrożenia pod naszą bramką. Inna sprawa, że my popełnialiśmy błędy w ustawieniu.

- Cieszę się, że byliśmy skuteczni po stałych fragmentach gry, bo jeżeli nie da się strzelić gola z akcji to właśnie trzeba w ten sposób - podsumował Jancewicz. - Trzeba pochwalić Kamila Jakubowskiego, który ładnie uderzał przy tych stałych fragmentach. Ćwiczyliśmy to na treningach, w sparingach i dobrze, że wyszło w meczach o punkty.

Olimpia Zambrów - ŁKS 1926 Łomża 4:3 (2:1)
Bramki:
1:0 Kamil Jackiewicz 5, 2:0 Michał Hryszko 15, 2:1 Eryk Rakowski 22, 2:2 Michał Kaput 50, 3:2 Łukasz Grzybowski 53 karny, 3:3 Reinaldo Melão 65, 4:3 Michał Kuczałek 81.
Olimpia: Czapliński - P. Jastrzębski, Kuczałek, Piłatowski, Szymorek (60. Jakubowski), Domański (84. Gryko), Grzybowski, Ostaszewski, Hryszko (67. Malinowski), Zalewski (75. M. Jastrzębski), Jackiewicz.
ŁKS: Lipiec - Rakowski, Melao, Kamienowski, Wasiulewski, Grabowski (75. Lemański) - Kaput (85. Zalewski), Świderski, Tarnowski (46. Rydzewski) - Gałązka, Sadowski (80. Maćkowski).

Inne wyniki rozegranych spotkań 18. kolejki
Sokół Aleksandrów Łódzki - Tur Bielsk Podlaski 0:0, Finishparkiet Drwęca Nowe Miasto Lubawskie - GKS Wikielec 0:0,
Ursus Warszawa - Pelikan Łowicz 3:2, MKS Ełk - Sokół Ostróda 1:1.