Olimpia Zambrów utrzymuje się nad strefą spadkową

08.04.2017 katowicerozwoj katowice - olimpia zambrow lucyna nenow /dziennik zachodni/ polska press *** local caption *** rozwoj katowice - olimpia zambrow Lucyna Nenow / Polska Press
W spotkaniu drużyn zagrożonych spadkiem z II ligi Olimpia Zambrów wygrała 2:1 na wyjeździe z Kotwicą Kołobrzeg.

Po słabiutkiej serii zambrowski zespół w końcu zaczął punktować. Przed tygodniem Olimpia wygrała 6:2 u siebie ze Stalą Stalowa Wola, a trzy gole z rzutów karnych zdobył najlepszy strzelec zespołu Fabian Piasecki. Ten sam napastnik otworzył także wynik w Kołobrzegu zdobywając kolejną bramkę z jedenastki. Kilka minut wcześniej piłka po strzale gospodarzy odbiła się od poprzeczki bramki Piotra Czaplińskiego.
- Zaczęliśmy wyśmienicie, bo w pierwszej akcji trafiliśmy w poprzeczkę - mówił Ryszard Wieczorek, trener Kotwicy. - Takich akcji było sporo. Gdy straciliśmy bramkę było coraz trudniej bo presja jest ogromna. Już od dawna mamy problemy w obronie i w tej formacji grało trzech pomocników. Właśnie rzut karny jaki sprowokował Tomek Prejs z tego wynika.

Wynik 1:0 utrzymał się do przerwy. W 68 minucie Kotwica wyrównała po rzucie rożnym. Zawodnicy Olimpii nie potrafili wybić piłki, ta trafiła do Arkadiusz Lewińskiego, który z pięciu metrów skierował ją do bramki. Chwile potem goście mogli znowu wyjść na prowadzenie, ale sytuacji sam na sam z bramkarzem nie wykorzystał Piasecki.

Decydująca akcja meczu miała miejsce w 78 minucie, a przeprowadził ją wprowadzony kilkanaście minut wcześniej Karol Zieliński. Po dwójkowym rozegraniu z Piaseckim 21-letni zawodnik znalazł się w bardzo dobrej sytuacji i spokojnie skierował piłkę do bramki obok bramkarza. Jeszcze w doliczonym czasie gry piłka po strzale jednego z zawodników gospodarzy po raz drugi w tym meczu odbiła się od poprzeczki.
- Rozegraliśmy bardzo ciężki mecz, ale zdobyliśmy bardzo ważne punkty - podsumowywał Tomasz Kulawik, trener Olimpii. - Zdawaliśmy sobie sprawę, że jak nie wygramy to z tej naszej sytuacji w tabeli będzie bardzo trudno wyjść. Przed meczem rozmawialiśmy z zawodnikami długo jak mamy tu zagrać i co zrobić. Myślę, że w stu procentach to zrealizowali, a przede wszystkim zostawili na boisku zdrowie i charakter. I to było najważniejsze.

Kotwica Kołobrzeg - Olimpia Zambrów 1:2 (0:1)
Bramki: 0:1 Fabian Piasecki 10 z karnego, 1:1 Arkadiusz Lewiński 68, 1:2 Karol Zieliński 78.
Kotwica: Karol Szymański - Tomasz Prejs (56. Błażej Chouwer), Arkadiusz Lewiński, Wiktor Witt, Tomasz Rydzak - Bartosz Biel (73. Mateusz Janeczko), Oskar Paprzycki, Mateusz Świechowski, Eryk Sobków (56. Sebastian Bartlewski), Łukasz Kacprzycki - Piotr Giel.
Olimpia: Piotr Czapliński - Marcin Byszewski, Michał Kuczałek, Błażej Cyfert, Hubert Kotus - Kacper Falon (66. Karol Zieliński), Łukasz Grzybowski, Patryk Brzeski, Marcin Przybylski (73. Sebastian Szerszeń), Jakub Bach (84. Karol Buzun) - Fabian Piasecki.
Żółte kartki: Biel, Prejs, Świechowski, Giel, Paprzycki (Kotwica), Przybylski, Grzybowski (Olimpia).
Sędziował: Marcin Szczerbowicz (Olsztyn).

Inne wyniki 28. kolejki
Stal Stalowa Wola - Gryf Wejherowo 1:0 (0:0)
Bramka: 1:0 Adrian Gębalski 90.

GKS Bełchatów - Legionovia 3:2 (0:1)
Bramki: 0:1 Krystian Wójcik 43 z karnego, 1:1 Dawid Flaszka 47, 1:2 Krystian Wójcik 52, 2:2 Marcin Grolik 87, 3:2 Dawid Flaszka 89.

Warta Poznań - ROW 1964 Rybnik 0:1 (0:1)
Bramka: 0:1 Piotr Jaroszewski 11.

Olimpia Elbląg - Siarka Tarnobrzeg 3:0 (1:0)
Bramki: 1:0 Jakub Bojas 45 z karnego, 2:0 Anton Kołosow 65, 3:0 Rafał Lisiecki 66.

Polonia Warszawa - Radomiak Radom 4:1 (2:0)
Bramki: 1:0 Bartosz Wiśniewski 17 z karnego, 2:0 Bartosz Wiśniewski 45 z karnego, 2:1 Szymon Stanisławski 56, 3:1 Marcin Kluska 62, 4:1 Krystian Pieczara 84.

Odra Opole - Puszcza Niepołomice 1:1 (0:0)
Bramki: 1:0 Łukasz Staroń 86. 1:1 Michał Czarny 90.

Polonia Bytom - Rozwój Katowice 1:1 (0:1)
Bramki: 0:1 Damian Kowalczyk 36, 1:1 Kamil Włodyka 74.

Raków Częstochowa - Błękitni Stargard 1:0 (0:0)
Bramka: Filip Kowalczyk 90.