MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Olimpiada Młodych Producentów Rolnych. Wiemy, kto będzie reprezentował nasze województwo

KA
04.03.2019 bialystok  olimpiada mlodych producentow rolnych  fot. anatol chomicz / gazeta wspolczesna / kurier poranny / polska press
04.03.2019 bialystok olimpiada mlodych producentow rolnych fot. anatol chomicz / gazeta wspolczesna / kurier poranny / polska press Anatol Chomicz
W finale Olimpiady Młodych Producentów Rolnych Województwa Podlaskiego wzięło udział 49 osób. Pięć z najlepszym wynikiem, będzie reprezentować Podlasie podczas zmagań ogólnopolskich, które odbędą się 14 i 15 marca podczas jubileuszowych XXV Międzynarodowych Targów Techniki Rolniczej „AGROTECH”.

– Mówi się, że do trzech razy sztuka, jednak w moim przypadku to czwarty raz okazał się szczęśliwy, bo udało mi się zająć pierwsze miejsce – mówi Łukasz Łuniewski, student Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie. - Zwycięstwo jest dla mnie ogromnym sukcesem. Zagadnienia, z którymi musieliśmy się zmierzyć nie były łatwe. Jednak wynik pokazał, że warto cały czas poszerzać swoją wiedzę i rozwijać się w kierunku, który nas interesuje.

W finale wojewódzkim wzięli udział uczniowie, studenci oraz producenci rolni między 17 a 40 rokiem życia, którzy posiadają gospodarstwo rolne lub nim współgospodarują. Składał się on z części pisemnej i ustnej. Uczestnicy musieli odpowiedzieć na pytania związane m.in. z produkcją roślinną i zwierzęcą, mechanizacją rolnictwa, ochroną środowiska, odnawialnymi źródłami energii, a także Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014 - 2020.

Do rywalizacji przystąpiło w sumie 49 osób. Pięć, które uzyskały wczoraj najlepsze wyniki, będzie reprezentować nasze województwo podczas finału ogólnopolskiego, który odbędzie się 14 i 15 marca podczas jubileuszowych XXV Międzynarodowych Targów Techniki Rolniczej „AGROTECH”.

Oprócz Łukasza Łuniewskiego, który zdobył najwięcej, bo 86 punktów, o zwycięstwo walczyć będą również: Konrad Pogorzelski z Zespołu Szkół w Białymstoku Patryk Kazimierczuk ze szkoły w Ostrożanach, Radosław Sokołowski z Zespołu Szkół w Krzyżewie oraz Adam Grodzki z Zespołu Szkół w Czyżewie.

– Chciałbym pogratulować wszystkim uczestnikom olimpiady – mówi Krzysztof Kozioł, z oddziału regionalnego Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego. – Wiedza, którą posiadacie z pewnością przełoży się na bezpieczeństwo pracy w gospodarstwach, a także na ich rozwój.

Magazyn Informacyjny Kuriera Porannego i Gazety Współczesnej 28.02.2019

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wideo
Wróć na wspolczesna.pl Gazeta Współczesna