MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Omijaj te miejsca! Oto najbardziej niebezpieczne ulice w mieście.

echodnia.eu
echodnia.eu
Centrum jest najmniej bezpieczną dzielnicą miasta - tak wynika ze statystyk suwalskich policjantów.

Najwięcej interwencji funkcjonariusze podejmują na ulicy Kościuszki, Chłodnej, 1-go Maja i Utracie.
W tym rejonie doszło do największej liczby kradzieży, uszkodzeń mienia, rozbojów oraz bójek.

Najgorzej po południu
W minionym roku suwalscy policjanci przeprowadzili w sumie 16370 interwencji. Wprawdzie liczba ta jest o 308 niższa niż rok wcześniej, ale to nie oznacza, że mieszkańcy miasta czuli się bezpiecznie.
- Bo tak nie jest - mówi Bogdan Wielosławski, suwalczanin. - Najspokojniej jest zimą, kiedy chuligani rzadziej wychodzą z domu.

Od wiosny do jesieni natomiast mieszkańcy narzekają na ich wybryki.
- Wieczorem strach przejść przez Kościuszki - dodaje nasz rozmówca. - Pełno tam szukających zaczepki pijaków. Nie mówiąc już o parkach, skwerach, czy słabo oświetlonych osiedlach mieszkaniowych.

Z informacji policjantów również wynika, że w rejonie Kościuszki oraz równoległych do niej ulic, aż do Utraty, dochodzi do największej liczby przestępstw. Być może wynika to stąd, że w tej właśnie dzielnicy zlokalizowanych jest najwięcej restauracji oraz pubów.

Nie bez znaczenia jest także fakt, że w centrum miasta znajduje się bardzo dużo mieszkań socjalnych oraz komunalnych. Niektórzy ich lokatorzy często mają różnego rodzaju kolizje z prawem. W tych lokalach jest także często potrzebna interwencja.
Na kolejnym miejscu pod względem bezpieczeństwa znajduje się dzielnica położona pomiędzy ulicą Buczka, a Wojska Polskiego.

Statystyki funkcjonariuszy wskazują też, że w minionym roku do przestępstw najczęściej dochodziło w godzinach 14-22. O tej porze również trzeba najwięcej podejmować interwencji.

144 kolizje na jednej drodze
Najmniej bezpieczną drogą w mieście jest Utrata oraz Pułaskiego. Obie ulice wchodzą w tzw. krajową ósemkę, która prowadzi do przejścia granicznego w Budzisku. Dlatego też jest tam największe natężenie ruchu, zwłaszcza samochodów ciężarowych. Szacuje się, że w ciągu doby przejeżdża tamtędy kilkanaście tysięcy pojazdów.

W ubiegłym roku na Utracie odnotowano cztery wypadki oraz 144 kolizje. Na ulicy Pułaskiego natomiast zdarzyły się 2 wypadki i doszło do 114 kolizji. W tym roku wypadków na szczęście nie było, ale stłuczki - tak. Na przykład kilka dni temu jedna z ciężarówek najechała na drugą.

Funkcjonariusze "drogówki" mają nadzieję, że sytuacja poprawi się wraz z budową obwodnicy miasta. Natężenie ruchu zmniejszy się także po wybudowaniu łącznika, czyli drogi, która umożliwi przejazd z Utraty na Grunwaldzką i dalej w kierunku Ełku, czy Gołdapi. Inwestycja ta ma się rozpocząć za kilka tygodni, a zostanie przekazana do użytkowania w przyszłym roku.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na wspolczesna.pl Gazeta Współczesna