On wie wszystko o maszynach do zbioru zielonki. SaMASZ ma nowego doradcę klienta

Materiał informacyjny SaMASZ

Spełniamy potrzeby klienta – w myśl takiego SaMASZ działa od lat. Poznać te potrzeby i dopasować do nich odpowiednie urządzenia czy maszyny pomagają doradcy klienta. To właśnie do nich można zadzwonić i poradzić się, jakie rozwiązanie będzie najkorzystniejsze. To oni pomogą wybrać konkretną maszynę do konkretnego gospodarstwa, później wytłumaczą – i pokażą – jak działa. A jeśli klient – mimo ich zapewnień – ma wątpliwości, czy rozwiązanie na pewno sprawdzi się w jego gospodarstwie, zorganizują specjalny pokaz prac maszyn z możliwością testowania.

Aby być dobrym doradcą w SaMASZ-u, trzeba spełniać trzy podstawowe wymagania. Po pierwsze – lubić ludzi. Ta praca to przecież ciągłe rozmowy, spotkania. Po drugie – trzeba dokładnie znać ofertę SaMASZ-u: kosiarki, przetrząsacze, zgrabiarki, do tego maszyny komunalne, mulczery, głowice robocze… Oferta firmy SaMASZ dotycząca maszyn niezbędnych przy pracach w gospodarstwie rolnym jest bardzo szeroka. I regularnie się zwiększa – bo konstruktorzy SaMASZ-u wciąż poznają kolejne potrzeby gospodarstw rolnych. No i w końcu – po trzecie – doradca powinien wiedzieć, na czym polega praca w gospodarstwie rolnym. Dzięki temu jego porady są naprawdę wartościowe.

Takim doradcą – działającym na terenie województwa podlaskiego – jest Krystian Kołodko.

- Urodziłem się na wsi i tam się wychowałem – uśmiecha się pan Krystian. Jego rodzice do tej pory prowadzą niewielkie gospodarstwo rolne. Doskonale więc wie, na czym polega praca w gospodarstwie rolnym. – Tym bardziej, że doświadczenie łapałem też, pomagając w dużych, wyspecjalizowanych gospodarstwach: u sąsiadów czy wujka – mówi pan Krystian. I podkreśla: - Zawsze mi się to podobało. Wręcz fascynowała mnie praca na roli.

Stąd też jego wykształcenie. Krystian Kołodko zdobył tytuł technika mechanizacji rolnictwa w technikum rolniczym. Z miłości do rolnictwa rozpoczął też pracę w SaMASZ-u. – Duża firma z ofertą skierowaną przede wszystkim do rolników – wyjaśnia.

Zaczynał cztery lata temu od pracy na produkcji, na montażu. – Przez dwa lata pracowałem na kilku liniach montażowych. Chciałem poznać jak najwięcej maszyn i przyswoić jak najwięcej wiedzy na temat budowy wszystkich produktów SaMASZ-u. Znam je dziś, poczynając od budowy listwy aż po całe układy. Wiem, na czym polega wypala nie detali na laserze, po gięcie, spawanie i montaż. Umiem też przygotować maszyny do odbioru przez klienta – mówi.

To dzięki temu po dwóch latach pracy mógł przejść do działu kontroli jakości. Sprawdzał, czy po procesie produkcji maszyny spełniają wszystkie normy i czy można dopuścić je do sprzedaży.

Naturalną koleją rzeczy wydawało się, że pan Krystian zostanie doradcą klienta. Tym bardziej, że – jak przyznaje – już od jakiegoś czasu marzył, by sprawdzić się właśnie w tej pracy. Wiosną nadarzyła się okazja. A Krystian Kołodko od razu zaczął spotkania z rolnikami i już planuje, co będzie robił dalej.

- Mój zakres obowiązków to doradztwo merytoryczne i techniczne. Jeśli rolnik ma jakikolwiek problem z maszyną, to kontaktuje się ze mną i wspólnie próbujemy go rozwiązać. Chętnie wyjaśniam też jakiekolwiek wątpliwości, podpowiadam, do jakich prac warto stosować daną maszynę, jak najlepiej ostawić parametry w sterowniku. Moja praca to rozmowy, pytania, szukanie rozwiązań – opowiada. Jak mówi, chętnie doradzi też, jaką maszynę warto kupić do danego gospodarstwa, która sprawdzi się najlepiej przy specyfice danej produkcji rolnej i wielkości. Szykuje się już na pokaz maszyn rolniczych na polu, u rolnika. Dzięki temu ewentualny klient będzie mógł się przekonać w praktyce, że rozwiązanie, które proponuje pan Krystian, naprawdę spełnia jego oczekiwania.

samasz

Krystian Kołodko
Doradca Techniczno-Handlowy
podlaskie
+48 573 265 583
[email protected]

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na wspolczesna.pl Gazeta Współczesna
Dodaj ogłoszenie