MKTG SR - pasek na kartach artykułów

"Orlik" szybko tu nie wyląduje

(BJK)
Obecnie trwają prace wykończeniowe - ciekawe jak długo
Obecnie trwają prace wykończeniowe - ciekawe jak długo B. J. Klepacki
Łomża. Przeciąga się termin oddania do użytku kompleksu boisk wielofunkcyjnych przy ul. Zawadzkiej.

Zgodnie z umową zawartą z wykonawcą, upłynął on 30 października, jednak tego dnia szczecińska firma Masters wystąpiła o przedłużenie okresu prowadzenia prac do 7 listopada, tak by boiska można było uroczyście otworzyć 11 listopada. Również i ten termin nie został dotrzymany i nikt nie wie, kiedy w końcu boiska zostaną otwarte.

- Nie posiadamy obecnie informacji, kiedy wykonawca zamierza zakończyć prace związane z budową kompleksu boisk sportowych w ramach programu "Moje boisko - Orlik 2012", dlatego nie możemy określić terminu jego uroczystego otwarcia. - wyjaśnia Łukasz Czech z Biura Prasowego Urzędu Miejskiego w Łomży.

Wartość całej inwestycji to blisko 1 mln 791,5 tys. Kary za niewywiązanie się z terminu to 0,1 proc. za każdy dzień zwłoki, liczony od kwoty brutto inwestycji.

- Decyzja o ewentualnym naliczeniu kar za przekroczenie terminu zakończenia prac zostanie podjęta po przeanalizowaniu powodów opóźnienia - mówi Czech.

Co ciekawe, po tym jak zaraz po otwarciu "Orlika" przy SP nr 5 wypalono dziurę w nawierzchni, obiekt ten będzie monitorowany. Kamery zostaną zamontowane pod koniec obecnego lub na początku przyszłego roku.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na wspolczesna.pl Gazeta Współczesna