Orłowo. Uciekali z towarem za 3,6 mln zł. Przejechali...

  Orłowo. Uciekali z towarem za 3,6 mln zł. Przejechali funkcjonariusza (zdjęcia)

  dd

  Gazeta Współczesna

  Aktualizacja:

  Gazeta Współczesna

  Orłowo. Uciekali z towarem za 3,6 mln zł. Przejechali funkcjonariusza (zdjęcia)
  1/7

  Przejdź do
  galerii zdjęć

  ©POSG

  Kierowcy dwóch busów nie reagowali na podawane sygnały do zatrzymania. Jeden z nich staranował służbowy samochód Straży Granicznej i stojącego za nim funkcjonariusza raniąc go poważnie. Jak się okazało w samochodach znajdowały się znaczne ilości papierosów bez polskich znaków akcyzy o wartości ponad 3,6 mln zł.
  O sprawie pisaliśmy już kilka dni temu (tutaj). Dziś poznaliśmy więcej szczegółów.

  30 stycznia 2019 r. funkcjonariusze Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej realizując czynności służbowe na drodze z Suwałk do Olecka, przystąpili do kontroli drogowej dwóch pojazdów marki Fiat Ducato (polskie tablice rejestracyjne).
  Kierowcy samochodów widząc patrol Straży Granicznej nie zareagowali na podawane sygnały do zatrzymania. Przeciwnie, by uniknąć kontroli zawrócili i oddalali się ze znaczną prędkością w kierunku Suwałk. Funkcjonariusze udali się w pościg za uciekającymi autami. W okolicach miejscowości Orłowo powiadomiony współdziałający patrol Straży Granicznej podawał ponownie sygnały do zatrzymania.

  Zobacz galerię

  Kierowcy busów w dalszym ciągu nie reagowali. Pojazdy przejechały po kolczatce drogowej i staranowały oznakowany pojazd służbowy Straży Granicznej i stojącego za nim funkcjonariusza, który doznał bardzo poważnych obrażeń ciała. Został przewieziony do szpitala. Drugi samochód w wyniku podjętych działań zatrzymał się na poboczu. Jak się okazało w busach znajdowały się bardzo duże ilości papierosów bez polskich znaków akcyzy. W sumie w obu autach ujawniono blisko 270 tys. paczek papierosów o łącznej szacunkowej wartości ponad 3,7 mln. zł.

  W trakcie oględzin obu pojazdów w podwoziach ujawniono specjalne skrytki z kolcami, które miały przebić opony ścigających je samochodów. Ujawniono również po dwa dodatkowe oryginalne komplety tablic rejestracyjnych (polskie i litewskie). Te umieszczone na samochodach były nieoryginalne.

  Kierujący busami 49 i 51 letni obywatele Polski zostali zatrzymani. W miniony piątek Prokuratura Okręgowa w Suwałkach jednemu z mężczyzn postawiła zarzut usiłowania zabójstwa trzech funkcjonariuszy Straży Granicznej. Obaj mężczyźni usłyszeli również zarzuty dotyczące przewozu nielegalnych papierosów. Zostali tymczasowo aresztowani.

  Magazyn Informacyjny Kuriera Porannego i Gazety Współczesnej 31.01.2019

  Czytaj treści premium w Gazecie Współczesnej Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (1)

  Dodaj komentarz
  Wszystkie komentarze (1) forum.wspolczesna.pl

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Współczesna.pl to aktualne informacje z woj. podlaskiego i części woj. warmińsko-mazurskiego. POLUB NAS na Facebooku

  Współczesna.pl jest na Twitterze

  Polecamy

  Hity ze sprawdzianów i kartkówek. Nauczyciel płakał, jak sprawdzał

  Hity ze sprawdzianów i kartkówek. Nauczyciel płakał, jak sprawdzał

  Czyste powietrze! Sprawdź jak walczyć o czyste powietrze w naszym mieście.

  Czyste powietrze! Sprawdź jak walczyć o czyste powietrze w naszym mieście.

  Białystok w 1999 roku (archiwalne zdjęcia)

  Białystok w 1999 roku (archiwalne zdjęcia)