Orzeł Kolno wygrał turniej Emila Świderskiego w Szczuczynie [zdjęcia]

los
W VIII Turnieju im. Emila Świderskiego, rozegranym w Szczuczynie, zwyciężyła drużyna Orła Kolno. W finale Orzeł Kolno pokonał Promień Mońki 2:1.

Emil Świderski, był wyróżniającym się piłkarzem Wissy Szczuczyn. Zmarł 15 sierpnia 2010 w grajewskim szpitalu, do którego trafił po zasłabnięciu w meczu III ligi Wissa – Mrągowia Mrągowo.
Od ośmiu lat w Szczuczynie rozgrywane są letnie i zimowe turnieje jego pamięci.

W tegorocznym zimowym turnieju w drużynie, która zdobyła także puchar Prezesa Mlekpolu wystąpili: Adrian Gwiazda, Łukasz Sadowski, Radosław Jurczyk, Damian Zduńczyk, Daniel Grala, Artur Bikowski, Wiktor Ziarno, Marcin Ałajko, Adam Grygoriew, Adam Ałajko.

Trzecie miejsce w zawodach wywalczyli piłkarze gospodarzy Wissy Szczuczyn, którzy pokonali 3:2 reprezentację Mamr Giżycko.
Trener czwartoligowej Wissy Szcuczyn, Robert Speichler, zwrócił uwagę na pozytywną rolę halowej rywalizacji.
– Ma ona duże znaczenie w początkowej fazie przygotowań. Doskonalenie elementów gry technicznej, potem przydaje się na boisku. Taki turniej to dla zawodników, mocna jednostka treningowa. Gratuluję drużynie Orła, która wygrała turniej zasłużenie.

Piąte miejsce zajął Mazur Pisz, szóste Biebrza Goniądz, siódme Przyjaciele Emila, a ósme Sparta Szepietowo.

Nagrody indywidualne „powędrowały” do najlepszego zawodnika Radosława Jurczyka (Orzeł Kolno), najlepszego bramkarza Macieja Andraka (Promień Mońki) i najlepszego strzelca Wojciecha Łapińskiego (Przyjaciele Emila), zdobywcy 5. bramek.
Turniej zorganizowali: Klub Sportowy Wissa Szczuczyn, Urząd Miejski w Szczuczynie, SM Mlekpol w Grajewie.