Osiem medali Podlasian, ale tylko jedno złoto w Halowych Mistrzostwach Polski do lat 18 i 20

Jedyny złoty medal zawodnicy z Podlasia zdobyli w skoku wzwyż
Jedyny złoty medal zawodnicy z Podlasia zdobyli w skoku wzwyż polskapress
W Arenie Toruń odbyły się Halowe Mistrzostwa Polski do lat 18 i 20. Podlascy zawodnicy wywalczyli osiem medali. Jedyne złoto zdobyła skoczkini wzwyż Podlasia Białystok Aleksandra Jankowska.

Jedno złoto, dwa srebrne medale i pięć brązowych krążków wywalczyli lekkoatleci z Podlasia w Halowych Mistrzostwach Polski do lat 28 i 20, które odbyły się w Toruniu. Cztery medale padły łupem zawodników Podlasia Białystok, dwa Hańczy Suwałki i po jednym Parkietu Hajnówka oraz Prefbetu Sonarol Łomża.

Na najwyższym stopniu podium w rywalizacji juniorek do lat 20 stanęła skoczkini wzwyż Podlasia Białystok Aleksandra Jankowska. Przed rokiem białostoczanka była trzecia, teraz cieszyła się z mistrzostwa. Jej wynik to 174 cm. Poprzeczkę zawieszoną na wysokości 176 cm trzykrotnie już strąciła. Srebro zdobyła Julia Turkiewicz (MKL 12 Jelenia Góra) 171 cm, a brąz Alicja Wysocka (Orzeł Warszawa) 1.72. Trenerem złotej medalistki jest Wiktor Gryniewicz

W kategorii do lat 20 srebro zdobył w skoku w dal Wojciech Tomczyk z Podlasia Białystok z wynikiem 6.96 m. Pierwsze miejsce zajął Jakub Turczyński ze Stali Ostrów Wielkopolski 7.07.

Brązowy medal, także w kat. do lat 20, wywalczył Radosław Starak z Podlasia w konkursie pchnięcia kulą. Starak uzyskał 16.85 m, co jest jego rekordem życiowym. Brąz zdobył także w biegu na 60 metrów przez płotki Kornel Rybicki z Hańczy Suwałki z wynikiem 8.05 (rekord życiowy).

W młodszej kategorii do lat 18 Podlasianie także czterokrotnie stawali na podium. Drugie miejsce w skoku wzwyż zajął Piotr Konopko z Hańczy Suwałki z wynikiem 1.98 (rekord życiowy). Suwalczanin po pokonaniu poprzeczki na wysokości 198 cm, strącił w pierwszej próbie 201 cm i przeniósł dwie próby na wysokość 204, który niestety także nie pokonał. Wygrał wynikiem 201 cm Kewin Małek z AML Słupsk.

Brazowe krążki zdobyły Klaudia Boguszeska z Podlasia Białystok w skoku w dal - 5.43, Martyna Krawczyńska z Prefbetu Sonarol Łomża w biegu na 600 metrów - 1:35.54 (rekord życiowy) oraz Łukasz Klimiuk z Parkietu Hajnówka w biegu na 1000 metrów. Jego wynik to 2:32,92 (rekord życiowy).

W klasyfikacji medalowej klubów Podlasie Białystok zajęło 12. miejsce, Hańcza Suwałki - 50, Parkiet Hajnówka i Prefbet Sonarol - 83. Natomiast w klasyfikacji medalowej województw Podlasie uplasowało się na 13. lokacie.