MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Ostatni dzień na złożenie wniosków kulturalnych do prezydenta Białegostoku

oprac. (uk)
Tak było podczas wręczania Nagrody Literackiej w 2018 roku
Tak było podczas wręczania Nagrody Literackiej w 2018 roku Wojciech Wojtkielewicz
Kończy się nabór wniosków do 29. edycji Nagrody Literackiej Prezydenta Miasta Białegostoku im. Wiesława Kazaneckiego – za najlepszą książkę 2019 roku, a także do 27. Nagrody Artystycznej Prezydenta Miasta Białegostoku za osiągnięcia w dziedzinie tworzenia i upowszechniania kultury w 2019 roku. Wnioski można składać jeszcze tylko dziś!

Wnioski – zgłoszenia (w kopercie z dopiskiem „Nagroda Literacka Prezydenta Miasta Białegostoku”) należy kierować na adres: Departament Kultury, Promocji i Sportu Urzędu Miejskiego w Białymstoku, ul. Słonimska 8, 15-028 Białystok. Można je składać tylko do 31 grudnia 2019 roku. Jeśli wniosek będziecie wysyłać pocztą - o zachowaniu terminu decyduje data stempla pocztowego.

Warunkiem udziału w konkursie jest złożenie kompletnego wniosku w wyznaczonym terminie. Mogą je składać członkowie kapituły i dotychczasowi laureaci nagrody literackiej, stowarzyszenia twórcze i kulturalne, jednostki oświatowe, instytucje kultury, organy administracji publicznej, wydawnictwa i inne podmioty prowadzące działalność kulturalną, osoby fizyczne, które ukończyły 18 lat.

Do wniosku należy dołączyć co najmniej trzy egzemplarze zgłaszanej książki, które nie podlegają zwrotowi. Wzór wniosku wraz z wykazem dokumentów, które należy dołączyć, dostępny jest na stronie miasta w zakładce Kultura.

Nagroda literacka przyznawana jest za dokonania w dziedzinie literatury żyjącym twórcom, w dwóch kategoriach: za najlepszą książkę roku i za najlepszy ogólnopolski poetycki debiut roku. Zgodnie z nową uchwałą nagroda nie jest przyznawana za całokształt twórczości.

Jeśli zaś chodzi o nagrodę artystyczną - wnioski mogą składać dotychczasowi laureaci, stowarzyszenia twórcze i kulturalne, instytucje kultury, jednostki oświatowe, redakcje środków masowego przekazu, inne podmioty prowadzące działalność kulturalną, organy administracji publicznej oraz mieszkańcy województwa podlaskiego.

Zgłoszenia (w kopercie z dopiskiem „Nagroda Artystyczna”) również należy kierować na adres Departamentu Kultury, Promocji i Sportu Urzędu Miejskiego w Białymstoku lub je tam składać do 31 grudnia 2019 r. Więcej informacji można uzyskać pod nr telefonu: 85 869 6364 i 85 869 6368 oraz znaleźć na stronie miasta w zakładce Kultura.

Przypomnijmy, że Nagroda Artystyczna Prezydenta Miasta Białegostoku przyznawana jest twórcom i animatorom życia kulturalnego, których działalność w znaczący sposób przyczynia się do wzbogacenia życia kulturalnego Białegostoku, poszerzenia oferty kulturalnej oraz do promocji miasta w kraju i za granicą. Można ją zdobyć w różnych kategoriach: artystycznej, organizatorskiej, ochrony dziedzictwa, upowszechniania kultury i edukacji kulturalnej.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Rusza 61. Festiwal w Opolu. Znamy szczegóły

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na wspolczesna.pl Gazeta Współczesna