Ostatnia próba Jagi przed startem ligi [FOTO, WIDEO]

(KS)
Piłkarze Jagiellonii Białystok zagrali ostatni sparing przed rozpoczęciem rundy wiosennej. W Zambrowie ich rywalem była trzecioligowa Olimpia.
Ostatnia próba Jagi przed startem ligi  [FOTO, WIDEO]
K. Sokólski

(fot. K. Sokólski)

Mecz rozgrywany był w trudnych warunkach, przy padającym śnieg, ale na dobrze przygotowanej przez gospodarzy sztucznej murawie. Po pierwszej połowie prowadziła Jagiellonia 3:1, a cały mec zakończył się zwycięstwem żółto-czerwonych 5:1. Pierwszą bramką zdobył Marcin Burkhardt, który w 28 minucie trafił w samo okienko bramki Olimpii. Trzy minuty później było już 2:0, po golu Tomasz Frankowskiego. Olimpia odpowiedziała trafieniem Mateusza Butkiewicza, który wykorzystał bardzo dobre podanie Bartłomieja Dołubizny. Wynik na 3:1 podwyższył dla Jagiellonia Grzegorz Rasiak dobijając strzał z rzutu wolnego Burkhardta.
Po przerwie na boisku niepodzielnie panowała już Jagiellonia. Podopieczni trenera Tomasza Hajty zdobyli jeszcze dwie bramki po uderzeniach Rasiaka i Gusica.

Olimpia Zambrów - Jagiellonia Białystok 1:5 (1:3)
1:5 - Gusić 56
Olimpia: Czapliński - Olszewski, Jóźwiak, Piłatowski, Szczepanik - Steć, Dołubizna, M. Kuczałek, Butkiewicz - Grzybowski - Poduch.
Jagiellonia: Sandomierski - Kupisz, Cionek, Gusić, Nowotka - Makuszewski, Tymiński, Burkhardt, Dzalamidze - Frankowski, Rasiak.
Jagiellonia (od 66 minuty): Ptak - Gigauri, Porębski, Gusić, Pejović - Zubović, Kądzior, Arłukowicz, Seratlić - Cetković - Pawłowski.