Ostrołęka > Teściowa oskarżona o znęcanie się nad synową

  Ostrołęka > Teściowa oskarżona o znęcanie się nad synową

  (PO)

  Gazeta Współczesna

  Aktualizacja:

  Gazeta Współczesna

  Młoda kobieta 7 maja we wsi Tomasze, w gminie Czerwin, odebrała sobie życie, topiąc się w stawie. Teraz, pół roku po tej tragedii, prokuratura oskarżyła teściową dziewczyny o psychiczne znęcanie się nad nią.
  Zdaniem organów ścigania, nie miało to jednak bezpośredniego związku z samobójstwem kobiety.

  Jak pisaliśmy, 8 maja jeden z mieszkańców wsi znalazł w stawie zwłoki młodej kobiety.

  Okazało się, że jest nią 32-letnia mieszkanka Tomaszów, matka trójki dzieci. Była w ciąży.

  W małej wsi, w której wszyscy się znają, zaraz po śmierci kobiety zaczęło huczeć od plotek. Sprzyjały im okoliczności samobójstwa i to, co sąsiedzi wiedzieli i słyszeli o rodzinie kobiety.

  Mieszkańcy małej wsi bez ogródek wskazywali, gdzie szukać przyczyny tragedii. Kobieta miała być, według nich, wyzywana i dręczona przez swoją teściową.
  I nie były to tylko plotki. Zaraz po samobójstwie kobiety ostrołęcka prokuratura wszczęła śledztwo w tej sprawie. Było ono wielowątkowe.

  - Ze sprawy wyłączone zostały do odrębnego postępowania wątki dotyczące ewentualnych przestępstw z artykułów 151 i 152 kodeksu karnego - mówi prokurator rejonowy w Ostrołęce Edyta Luchcińska.

  Cóż to za przestępstwa? Pierwsze to nakłanianie do targnięcie się na własne życie. Drugie - nakłanianie do przerwania ciąży. Obydwa wątki zostały jednak umorzone.
  Śledztwo zostało jednak zakończone aktem oskarżenia, który prokuratura skierowała już do Sądu Rejonowego w Ostrołęce. Stanie przed nim 57-letnia Elżbieta Janina S., teściowa samobójczyni.

  - Jest oskarżona o to, że w okresie od 2004 roku do maja 2008 roku znęcała się psychicznie nad swoją synową, między innymi wyzywając ją, zabraniając opuszczania domu, kontrolując korespondencję - mówi prokurator Luchcińska.

  Czytaj treści premium w Gazecie Współczesnej Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze (9)

  Dodaj komentarz
  Wszystkie komentarze (9) forum.wspolczesna.pl

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo