Jacek Kmiecik
W meczu Hiszpania – Japonia (1:2) Kaoru Mitoma zagarnął piłkę z końcowej linii i podał do Ao Tanaki, który zdobył drugą bramkę dla Azjatów, początkowo anulowaną, ale po interwencji VARu zatwierdzoną EPA/PAP
Anulowanie gola reprezentacji Francji przeciwko drużynie Tunezji (0:1) zostało uznane przez ESPN za najbardziej kontrowersyjną decyzję VAR na mistrzostwach świata 2022 w Katarze.

Napastnik Antoine Griezmann strzelił gola „Orłom Kartaginy” w 8. minucie doliczonego czasu gry w drugiej połowie. Nowozelandzki sędzia główny Matthew Conger zagwizdał już zakończenie meczu, ale potem poszedł przestudiować powtórkę na monitorze. Po obejrzeniu wideo Conger odwołał bramkę z powodu pozycji spalonej i reprezentacja Francji została pokonana. Następnie Francuska Federacja Piłkarska (FFF) złożyła odwołanie od decyzji, ale FIFA je odrzuciła.

Zobacz, jakie 10 najbardziej kontrowersyjnych decyzji VAR na katarskim mundialu 2022, według ESPN.

Kliknij w przycisk „zobacz galerię” i przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE.