Pałac katem AZS-u

A. Zgiet
Pałac Bydgoszcz po raz drugi w tym sezonie pokonał AZS Białystok 3:0. Tym razem na własnym parkiecie.

W pierwszym secie AZS przegrywał już 13:21. Akademiczki zmniejszyły stratę do dwóch "oczek" (20:22), ale na więcej nie było je już stać. W kolejnej partii przewaga Pałacu była zdecydowana.

Dopiero w trzecim secie zaświtała nadzieja na jakąś zdobycz. Po dwóch akcjach zastępującej kontuzjowaną Dominikę Kuczyńską Anny Łozowskiej AZS prowadził 16:13. Przewagę natychmiast roztrwonił, w końcówce seta górę wzięły umiejętności gospodyń.

Akademiczki, po tej porażce spadły znów na ostatnie miejce w tabeli. Tyle samo punktów (11) ma Stal Mielec, a o trzy więcej PTPS Piła. W sobotę pilanki wygrały bezpośredni mecz w Mielcu 3:2. Obie te drużyny białostoczanki muszą wyprzedzić, by zagrać w fazie play off. Właśnie z nimi rozegra dwa następne spotkania. Oba u siebie.

Pałac Bydgoszcz - AZS Białystok 3:0 (25:22, 25:17, 25:23)
Pałac: Martinez (13 pkt), Sosnowska (5), Czyżnielewska (15), Polak (15), Ziemcowa (6), Mazurek (2), Kuehn-Jarek (libero) oraz Grejman (1).
AZS: Łozowska (4 pkt), Muhlsteinova (4), Kowalenko (9), Jack (4), Sieradzan (15), Kruk (11), Durajczyk (libero) oraz Cabajewska, Thompson, Sizowa.
MVP: Marta Kuehn-Jarek (libero Pałacu).