Paproć Duża. Memoriał Marszałka Józefa Piłsudskiego. Biegali na 1000 metrów po "Rondzie Europy" [FOTO]

SP Paproć Duża
Już po raz czwarty, w ubiegły piątek odbył się Memoriał Marszałka Józefa Piłsudskiego na rondzie w Paproci Dużej. (Warto dodać, że rondo otacza całe miasteczko - dop. red).

Maraton w Paproci Dużej

Pod hasłem "Rondo Europy" rozegrane zostały biegi kategorii dziewcząt i chłopców na dystansie 1000 metrów. Do rywalizacji stanęło 20 osób. W upalne przedpołudnie bieg na tym dystansie nie był sprawą łatwą.

W kategorii dziewcząt I miejsce zajęła Emilia Olszewska ze Szkoły Podstawowej w Paproci Dużej, na II miejscu uplasowała się Anna Barszczewska ze Szkoły Podstawowej w Niemyjach Nowych, zaś III miejsce zdobyła Edyta Wojtkowska ze Szkoły Podstawowej w Kocach Schabach (najmłodsza uczestniczka biegów).

Wśród chłopców I miejsce zajął Marcin Rutkowski ze Szkoły Podstawowej w Paproci Dużej, II miejsce - Adrian Grabowski ze Szkoły Podstawowej w Paproci Dużej i III Bartosz Olszewski ze Szkoły Podstawowe w Paproci Dużej.

Zawodnicy ci otrzymali pamiątkowe dyplomy zaś cała zgłoszona młodzież otrzymała pamiątkowe butony z wizerunkiem Marszałka na tle orła z rozpostartymi skrzydłami. Puchary dla zwycięzców zostały wręczone wczoraj podczas uroczystych obchodów Dnia Patrona - Marszałka Józefa Piłsudskiego.