Paraolimpiada Tokio 2020. Rafał Czuper wygrywa pierwszy mecz w turnieju tenisa stołowego

Rafał Czuper
Rafał Czuper Anatol Chomicz
W pierwszym meczu turnieju tenisa stołowego w Igrzyskach Paraolimpijskich w Tokio Rafał Czuper ze Startu Białystok pokonał Rosjanina Rasula Nazirowa 3:0.

W tokijskim Metropolitan Gymnasium rozpoczęli rywalizację tenisiści stołowi w turnieju Igrzysk Paraolimpijskich. Doskonale rozpoczął starty zawodnik Startu Białystok Rafał Czuper, który dość łatwo pokonał reprezentanta Rosyjskiego Komitetu Paraolimpijskiego Rasula Nazirowa 3:0. W tej samej klasie Tomasz Jakimczuk przegrał z aktualnym mistrzem paraolimpijskim z Rio, Francuzem Fabienem Lamiraultem.

Były to pierwsze eliminacyjne rozgrywki w tenisie stołowym. Każda z grup liczy trzech lub czterech zawodników. Do fazy pucharowej awansują dwaj najlepsi zawodnicy z każdej z grup.