OPRAC.: Jakub Niechciał
Paula Kania-Choduń
Paula Kania-Choduń Materiały prasowe LOTOS PZT Polish Tour
W sobotę wyłoniliśmy nowych mistrzów LOTOS PZT Polish Tour. Podczas czterodniowych zawodów rozgrywanych na kortach Miejskiego Klubu Tenisowego w Łodzi najlepsi okazali się rozstawieni Paula Kania-Choduń (nr 5) oraz Paweł Ciaś (nr 4).

Paula Kania-Choduń odniosła pierwsze zwycięstwo w turnieju zaliczanym do cyklu LOTOS PZT Polish Tour. 28-letnia tenisistka przy wsparciu licznej grupy kibiców pokonała rewelację turnieju – 23-letnią Katarzynę Wysoczańską. Dla zawodniczki pochodzącej z Sosnowca miniony tydzień był niezwykle udany. Po dwóch trzysetowych bojach z Martyną Kubką i Katarzyną Piter – finał z Wysoczańską udało się zakończyć 6:0, 6:2.

- Z wygraną czuję się naprawdę super. Bardzo podoba mi się statuetka za zwycięstwo i zawsze chciałam taką mieć - powiedziała zwyciężczyni turnieju. - Byłam bardzo zmęczona po wczorajszym maratonie z Kasią Piter. Wyszłam w stu procentach skoncentrowana, wiedziałam co mam grać i realizowałam swój plan od początku do końca - dodała.

Wśród mężczyzn najlepszy okazał się Paweł Ciaś. Gdańszczanin po piątkowym półfinałowym boju z Kacprem Żukiem, tym razem stanął w szranki z reprezentantem Polski w Pucharze Davisa – Janem Zielińskim. Solidny i dobrze biegający tegoroczny mistrz Polski w grze podwójnej był bliski zwycięstwa, ale w kluczowych momentach spotkania popełniał zbyt dużą liczbę niewymuszonych błędów i to 26-letni Ciaś wygrał ostatecznie 3:6, 6:3, 7:5. - W pewnym momencie spotkania było podwyższone ryzyko, bo w trzecim secie uciekł break. Widać było trochę większe nerwy u Janka. Starałem się grać ofensywnie, ale z mojego odczucia Janek sam próbował grać różnorodnie: trochę prowadzić, czasem zwalniać slajsem. Najważniejsze, że poradziłem sobie z jego stylem gry i wszystko potoczyło się na moją korzyść – powiedział po ostatniej piłce zwycięzca

W grze podwójnej wygrali natomiast Szymon Walków i Kacper Żuk. W finale pokonali Karola Drzewieckiego i Piotra Matuszewskiego. Dla Kacpra Żuka i Szymona Walkówa to już czwarte zwycięstwo w tegorocznym cyklu Lotos PZT Polish Tour.

Najlepszymi deblistkami zostały Anastazja Szoszyna i Paula Kania-Choduń, które okazały się lepsze od duetu Katarzyna Piter-Joanna Zawadzka.