Paweł Skowroński wicemistrzem Europy!

Ciężkie treningi się opłaciły. Paweł Skowroński ma srebro mistrzostw Europy
Ciężkie treningi się opłaciły. Paweł Skowroński ma srebro mistrzostw Europy Archiwum
Brandenburg. Kanadyjkarz Dojlid Białystok wywalczył srebro w osadzie C-2 na 500 metrów, w której płynął z Romanem Rynkiewiczem.

To najlepszy wynik całej polskiej reprezentacji. Sukces cieszy tym bardziej, że jeszcze do szczytu formy trochę brakuje, a "pięćsetka" to dystans olimpijski. Jak tak dalej pójdzie Skowroński i Rynkiewicz spokojnie "dopłyną" do igrzysk w Londynie.
W Brandenburgu przegrali tylko z niemiecką osadą: Robert Nuck, Stefan Holtz o niecałe półtora sekundy.

Trochę do medalu zabrakło Markowi Twardowskiemu. Kajakarz Sparty Augustów po awansie do finału K-1 na 500 metrów zajął w nim 6. miejsce. Wygrał Szwed Anders Gustavsson.

Polska w sumie zdobyła dwa medale. Brąz wywalczyła czwórka kajakarek w składzie: Marta Walczykiewicz, Ewelina Wojnarowska, Małgorzata Chojnacka i Magdalena Krukowska.

W mistrzostwach dominowały reprezentacje Niemiec i Węgier, które zdobyły po sześć złotych medali.