Paweł Wierzbicki w finale mistrzostw świata!

Archiwum
Paweł Wierzbicki z Boxing Sokółka powalczy o złoto Młodzieżowych Mistrzostw Świata w boksie (do lat 18).

Nasz zawodnik stoczył kolejny znakomity pojedynek. W półfinale kategorii 91 kg pokonał Brytyjczyka Daniela Williamsa 18:13.

Już w pierwszej rundzie zdobył przewagę 5:2. W kolejnych dwóch kontrolował przebieg starcia, również je wygrywając, odpowiednio: 6:5 i 7:6.

W finale rywalem Pawła będzie Rosjanin Andrij Stotski. Zawodnik zza wschodniej granicy pokonał w półfinale Australijczyka Jaia Opetaię 11:9. Wierzbicki to jedyny Polak, który w stolicy Armenii dotarł do strefy medalowej.