Paweł Wierzbicki z Boxingu Sokółka obronił tytuł

W finale kategorii superciężkiej Paweł Wierzbicki z Boxingu Sokółka wygrał z Mateuszem Figielem z Hetmana Białystok Michał Kułakowski
Sześć medali 87. Mistrzostw Polski wywalczyli pięściarze z województwa podlaskiego.

Bokserzy z województwa podlaskiego, w mistrzostwach rozegranych w Sokółce, zdominowali kategorię superciężką (+91 kg). Już w półfinale wspaniały pojedynek stoczyli Paweł Wierzbicki z Boxingu Sokółka z Rogerem Hryniukiem z białostockiego Cristalu. Wierzbicki wygrał 5:0 i tym samym białostoczanin został z brązowym medalem.
– Z Rogerem zawsze mi się walczyło trudno, dodatkowo stawka pojedynku była ogromna. Na szczęście to ja mogłem cieszyć się z wygranej – mówił Wierzbicki.

Natomiast w finale obrońca tytułu z Sokółki zmierzył się z innym zawodnikiem białostockiego klubu Mateuszem Figielem z Hetmana. Zawodnik gospodarzy znowu wygrał 5:0.
–Publiczność w tym turnieju poniosła mnie mentalnie, dzięki czemu boksowało mi się świetnie – cieszył się Wierzbicki, który w 2012 roku był młodzieżowym wicemistrzem świata. – Czuję, że nawet z walki na walkę było co raz lepiej. Cieszę się, że zdołałem coś takiego osiągnąć właśnie w Sokółce. U siebie w domu i wśród swoich znajomych. To było olbrzymie obciążenie, nieporównywalne nawet z championatem młodzieżowym. Poziom sportowy zawodników był zdecydowanie wyższy. Ale byłem dobrze przygotowany przez mojego trenera Tomasza Potapczyka. Miałem doskonałe podpowiedzi z narożnika podczas walk i takie podpowiedzi miały wyjątkową wartość – dodaje Wierzbicki.

Oprócz medali w najcięższej kategorii bokserzy z województwa podlaskiego brązowe krążki jeszcze wywalczyli: kategoria 52 kg – Karol Kirpsza (Boxing Sokółka), kat. 64 kg – Krystian Sielawa (BKS Hetman Białystok), kat. 91 – Andrzej Szkuta (Boxing Sokółka).

Mistrzostwa w Sokółce były pierwszymi w historii w których rywalizowali także zawodowcy. Niespodzianką była porażka w finale kategorii 91 kg Adama Balskiego, który wśród zawodowców wygrał siedem walk i żadnej nie przegrał. W walce o złoto Balski przegrał 2:3 z Tomaszem Bohdanowiczem z Orkanu Gorzów Wielkopolski.

Wyniki finałów
49 kg: Jakub Słomiński (Wda Świecie) – Dorian Mospinek (Skorpion Szczecin) 5:0.
52 kg: Maciej Jóźwik (Skorpion Szczecin) – Kacper Harkawy (Skorpion Szczecin) 5:0
56 kg: Adrian Kowal (Olimp Lublin) – Jarosław Iwanow (Wisła Kraków) 5:0.
60 kg: Karol Łapawa (Sporty Walki Gostyń) – Mateusz Ptasiński (Magic Boxing Brzesko) 5:0
64 kg: Dawid Michelus (Kontra Elbląg) – Łukasz Niemczyk (Champion Chojnów Powiat Legnicki) 5:0
69 kg: Damian Kiwior (Tiger Tarnów) – Rafał Perczyński (Akademia Walki Warszawa) 3:2.
75 kg: Daniel Adamiec (Rushh Kielce) – Bartosz Gołębiewski (Rushh Kielce) 4:1.
81 kg: Arkadiusz Szwedowicz (Skorpion Szczecin) – Mateusz Tryc (Fenix Fight Club Warszawa) 3:2.
91 kg: **Tomasz Bohdanowicz (Orkan Gorzów Wielkopolski) – Adam Balski (DKB Dzierżeniów) 3:2. +91 kg: Paweł Wierzbicki (Boxing Sokółka)** – Mateusz Figiel (Hetman Białystok) 5:0.