Pekin 2008 > Dzień bez medalu

Redakcja

Skończył się nieudany dzień polskich sportowców na igrzyskach. Po porażkach w gra zespołowych i straty szansy na medal przez żeglarzy, startowali jeszcze przede wszystkim lekkoatleci i kajakarze.
W finałach - 5. miejsce na 400 m przez płotki zajęła Anna Jesień (czas 54,29). Szósta w rzucie młotem była Anita Włodarczyk (71,56). Mistrzyni olimpijska z Sydney, Kamila Skolimowska spaliła trzy próby.
Najmilszą niespodziankę sprawił Artur Noga, który awansował do finału w biegu na 110 m ppł. W swoim półfinale zajął drugie miejsce, bijąc wynikiem 13,34 rekord życiowy.
Marcin Grzybowski nie zakwalifikował się do finału olimpijskiego C1 1000, zajmując 4. miejsce w półfinale. Awansowali Wojciech Tyszyński i Paweł Baraszkiewicz, którzy wygrali wyścig półfinałowy C2 1000.
Wreszcie, zwycięstwo w II rundzie singla odniósł tenisista stołowy Lucjan Błaszczyk. 4:2 pokonał Czecha Petra Korbela. Teraz czeka go jednak pojedynek z trzykrotnym mistrzem świata, Chińczykiem Wang Liqinem.