Pekin 2008 > Finał za szybki dla Michalskiej

(KS)

Julia Michalska zajęła ostatnie szóste miejsce w finałowym wyścigu wioślarskich jedynek. Polka uzyskała czas 7.43,44. Michalska straciła do zwyciężczyni Bułgarki Rumiany Nejkowej 21,1 s. Srebrną medalistką została Amerykanka Michelle Guerette, zaś brązową Białorusinka Jekatarina Karsten.

Dobrze w lekkoatletycznym siedmioboju spisuje się Karolina Tymińska. Po pięciu konkurencjach zajmuje 6. miejsce. Kamila Chudzik jest 20.

Michael Phelps zdobył już siódmy złoty medal podczas igrzysk olimpijskich w Pekinie. Amerykański pływak w finale 100 m stylem motylkowym o zaledwie 0,01 s wygrał z Serbem Miloradem Cavicem. Phelps wyrównał tym samym osiągnięcie Marka Spitza z Monachium z 1972 roku. W niedzielę będzie miał szansę na ósme złoto, co byłoby absolutnym rekordem igrzysk. Phelps popłynie w sztafecie 4x100 m stylem zmiennym. Amerykanie są faworytami do zwycięstwa.