Pekin 2008 > Kolejny dzień bez medalu

(KS)

Piątek był kolejnym dniem, w którym Polska nie zdobyła w Pekinie medalu. Po nieudanych startach kajakarzy cudów nie było w pięcioboju nowoczesnym i lekkiej atletyce.

Polska sztafeta 4x100 m w składzie: Ewelina Klocek, Daria Korczyńska, Dorota Jędrusińska i Joanna Kocielnik uzyskała w finale czas 43,74 i minęła metę na szóstym miejscu. Po biegu Polki zostały jednak zdyskwalifikowane za przekroczenie linii zmian. Wyścig zakończył się sensacyjnym zwycięstwem Rosjanek, które wykorzystały fakt, że pałeczkę zgubiły Jamajki i Brytyjki.

Sztafeta mężczyzn 4x400 m awansowała do olimpijskiego finału. Biało-czerwoni w składzie Marek Plawgo, Piotr Klimczak, Piotr Kędzia i Rafał Wieruszewski w swoim półfinale zajęli piąte miejsce. Ale czas 3.00,74 zapewnił im awans do decydującego wyścigu.
Z igrzyskami pożegnała się sztafeta 4x400 m pań. Monika Bejnar, Jolanta Wójcik, Anna Jesień i Grażyna Prokopek w swoim półfinale zajęły szóstą pozycję.

Szybko z finałem skoku o tyczce pożegnał się Przemysław Czerwiński. Polak nie pokonał wysokości 5,60 m.

Na szóstym miejscu w pięcioboju nowoczesnym sklasyfikowana została Paulina Boenisz. Po strzelaniu, szermierce, pływaniu i jeździe konnej Polka zajmowała 12. lokatę. Boenisz świetnie pobiegła na 3000 m i awansowała o sześć pozycji. Sylwia Czwojdzińska uplasowała się na 17. miejscu.