Pekin 2008 > Nasi kajakarze powalczą o medale

Redakcja

Kajakowe osady czwórek z zawodnikami Sparty Augustów w składach zakwalifikowały się bezpośrednio do olimpijskich finałów, które odbędą się w piątek.
Osada Polek K-4 na 500 metrów z Edytą Dzieniszewską zajęła 2. miejsce w swoim wyścigu eliminacyjnym. Razem z "Edzią" w kajaku siedziały Beata Mikołajczyk, Aneta Konieczna i Dorota Kuczkowska.
Natomiast Marek Twardowski i Adam Wysocki, wraz z Tomaszem Mendelskim i Pawłem Baumannem, zajęli 3. pozycję w swoim biegu eliminacyjnym K-4 na 1000 metrów. Ta, jako ostatnia, dawała bezpośredni awans do finału.
Do walki o medale zakwalifikowali się też Adam Seroczyński i Mariusz Kujawski w K-2 na 1000 metrów (2. miejsce w wyścigu eliminacyjnym).
Słabiej wypadli kanadyjkarze. Marcin Grzybowski był 3. w C-1, a Wojciech Tyszyński i Paweł Baraszkiewicz 5. w C-2 na 1000 metrów. Obie osady trafiły do półfinałów.

Fantastycznie na akwenie Quingdao walczy Zofia Klepacka. Polka w wyścigu nr 9 zajęła trzecie miejsce i awansowała na szóstą pozycję w klasyfikacji generalnej.
Mateusz Kusznierewicz i Dominik Życki są na 4. lokacie w klasie Star. W 7. wyścigu