Pekin 2008 > Piłkarze ręczni lepsi od Chorwatów!

Redakcja

W swoim kolejnym meczu w Pekinie, polscy piłkarze ręczni pokonali mistrzów olimpijskich, Chorwatów 27:24 (13:12). Przez całe spotkanie zespoły toczyły bardzo wyrównaną walkę. Dopiero w ostatnich dwóch minutach biało-czerwoni uciekli renomowanym rywalom.
Swój niesamowity bój z mistrzami olimpijskimi - Brazylią - toczą polscy siatkarze. W pierwszym secie przegrali 28:30.

Mateusz Kusznierewicz z Dominikiem Życkim po trzech wyścigach klasy Star zajmują szóste miejsce w klasyfikacji generalnej z niewielką stratą do pozycji medalowych. W dwóch rozegranych w sobotę wyścigach Polacy zajęli szóstą i ósmą lokatę.
Kamil Kuczyński awansował do półfinału w keirinie, jednak tego wyścigu nie ukończył. Nasz inny kolarz torowy, Rafał Ratajczyk zajął 11. miejsce w wyścigu punktowym.
Łukasz Maszczyk po zwycięstwie nad Jafetem Uutonim z Namibii awansował do
ćwierćfinału rywalizacji bokserów w kategorii 48 kg. Jedna wygrana dzieli go od miejsca na podium. Polak triumfował w 1/8 finału dzięki lepszemu bilansowi małych punktów. Po ośmiu minutach pojedynku był bowiem remis 5:5.