Pekin 2008 > Siatkarze wygrali z Rosją!!!

Redakcja

Polscy siatkarze w ostatnim spotkaniu grupowym pokonali Rosję 3:2 (17:25, 26:24, 24:26, 25:23, 15:12)!
Podopieczni Raula Lozano rozegrali bardzo dobre spotkanie, lepsze niż przeciwko Brazylii. Zmotywowani rywale nie odpuszczali nawet na moment, ale biało-czerwoni wytrzymali wymianę ciosów. To Rosjanie przegrali wojnę nerwów, w tie-breaku psując sporo zagrywek.
W praktyce mecz nie miał jednak dla Polaków większego znaczenia niż prestiżowe, bo decydował tylko o 2. lub 3. miejscu. Drużyny z tych pozycji i tak mają losowanych rywali z takich samych lokat z grupy A (niemal na pewno Bułgaria i Włochy). Wynik bardziej liczył się dla Rosjan, gdyż zwycięstwo w grupie zapewniało im łatwy ćwierćfinał z Chinami.

Zajrzyjmy teraz na stadion lekkoaltetyczny. Tu Kamila Skolimowska i Anita Włodarczyk awansowały do finału konkursu rzutu młotem.Skolimowska w najlepszej próbie uzyskała 69,79 m. Nie przekroczyła co prawda minimum kwalifikacyjnego - 71,50 m, ale ponieważ tylko siedem zawodniczek osiągnęło tę granicę, Polka mogła cieszyć się z awansu do finału z 10. rezultatem. Włodarczyk już w pierwszej próbie uzyskała 71,76 m. Odpadła Małgorzata Zadura rzucając młot na odległość 64,13.
Z zawodami pożegnał się też Daniel Dąbrowski. W eliminacjach biegu na 400 metrów zajął ostatnie 8. miejsce z czasem 47,83.
Do ćwierćfinałów zakwalifikowali się dwaj inni polscy lekkoatleci. Marcin Jędrusiński zajął drugie miejsce w swoim biegu eliminacyjnym na 200 m. Polak uzyskał czas 20.64. Artur Noga wygrał natomiast swój bieg eliminacyjny na 110 m przez płotki z rezultatem 13.55.

Ważne rzeczy dzieją się na na akwenie Quingdao podczas zmagań żeglarskich. W klasie RS:X straty odrabia Zofia Klepacka. Wygrała ósmy wyścig i w klasyfikacji generalnej awansowała na 7. pozycję. W tej samej konkurencji wśród mężczyzn Przemysław Miarczyński zajął w wyścigach 8 i 9 - odpowiednio 1. i 15. lokatę i w "generalce" jest właśnie 15.
W klasie Laser Radial na drugiej pozycji finiszowała Katarzyna Szotyńska, która przesunęła się na 7. miejsce.
Niestety, nieco gorzej poradzili sobie Mateusz Kusznierewicz z Dominikiem Życkim w klasie Star. Polacy zajęli 10. miejsce i po pięciu wyścigach w klasyfikacji generalnej spadli na 5. pozycję.
W klasie Laser 32. miejsce zajął Maciej Grabowski. Po siedmiu wyścigach jest 19.

W triathlonie kobiet (pływanie 1,5 km, jazda na rowerze 40 km, bieg 10 km) startowały dwie Polki. Ewa Dederko uplasowała się na 30. pozycji, a Maria Cześnik zakończyła zawody na 35. miejscu.

Dziś czekamy na pierwsze starty augustowskich kajakarzy: Edyty Dzieniszewskiej, Marka Twardowskiego i Adama Wysockiego. Natomiast po godzinie 13 trzymamy kciuki za faworytów do medali: w skoku walczy gimnastyk Leszek Blanik, w tyczce Monika Pyrek i Anna Rogowska, a w ciężarach bracia Dołęgowie. O 16 w finale 400 metrów przez płotki pobiegnie Marek Plawgo.