Pekin 2008 > Stracone szanse na medale

Redakcja

Niestety, dwójka naszych faworytów do medali znalazła się poza olimpijskim podium.
Dramat przeżył Marcin Dołęga. Nasz zawodnik w podnoszeniu ciężarów miał walczyć o złoto, tymczasem wagą ciała przegrał brąz i zajął 4. miejsce w wadze 105 kg.
Na stadionie olimpijskim porażkę poniosły tyczkarki. Monika Pyrek z wynikiem 4,70 zajęła 5. pozycję, a Anna Rogowska zaliczając 4,45 była 10.

Do finału biegu na 400 metrów ppł awansowała Anna Jesień. W swoim półfinale była 3. z czasem 54,36. Odpadła Aurelia Kollasch. W półfinale biegu na 100 metrów przez płotki uzyskała czas 12,96, zajmując szóste miejsce. Marcin Jędrusiński nie awansował do półfinału biegu na 200 m. Polak w ćwierćfinale zajął 4. miejsce z czase, 20,58.

Przed ostatnim, medalowym wyścigiem w żeglarskiej klasie Laser Radial, 9. jest Katarzyna Szotyńska.

Po pierwszej połowie meczu piłkarzy ręcznych, Polacy prowadzą z Francją 16:13. O godzinie 16 w finale 400 m przez płotki biegnie Marek Plawgo.