Pekin 2008 > Wielki zawód siatkarzy i piłkarzy ręcznych

Redakcja

W igrzyskach ponieśliśmy dwie porażki w ćwierćfinałach gier zespołowych. Dramat przeżyli siatkarze i piłkarze ręczni. Walczyli bardzo ofiarnie, ale zagrali nie najlepiej. Medalu drużyny nie będzie, bo wcześniej odpadły siatkarki.

Siatkarze, po niezwykle emocjonującym, ale niestety przeciętnym w ich wykonaniu meczu, przegrała z Włochami 2:3 (19:25, 22:25, 25:18, 28:26, 15:17). Polacy cudem doprowadzili do remisu 2:2 broniąc dwa meczbole w czwartym secie. Mieli nawet szansę na sukces w tie-breaku, mimo prowadzenia rywali 11:8, niestety nie udało się.
Piłkarze ręczni ulegli Islandii 30:32 (14:19). Źle grali w obronie i przez cały mecz musieli odrabiać straty. W drugiej połowie zbliżyli się na jedną bramkę, ale nie wykorzystali żadnej okazji na wyrównanie.

To w ogóle na razie fatalny dzień Polaków w Pekinie, Na akwenie żeglarskim bardzo kiepsko startowali Mateusz Kusznierewicz i Dominik Życki w klasie Star. Przed jutrzejszym wyścigiem finałowym zajmując 6. miejsce praktycznie bez szans na medal.
W klasie RS:X ostatecznie 7. miejsce wywalczyła Zofia Klepacka.

W wadze 74 kg w staylu wolnym, po jednym przegranym pojedynku odpadł Krystian Brzozowski.
Z turniejem singla w tenisie stołowym pożegnała się też od razu reprezentująca Polskę Li Qian.